Zniewaga i zniesławienie – Adwokat, Lublin

Kancelaria adwokacka Mariusza Janigi specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa karnego, w tym z obszaru zniesławienie i zniewaga Lublin. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie objąć kompleksową, fachową opieką osoby, które planują wytoczyć sprawę z art. 212 k.k. oraz 216 k.k. lub się przed takim zarzutem obronić. Adwokat Lublin Mariusz Janiga może poszczycić się ponad dwudziestoletnim stażem zawodowym, co przekłada się zresztą na wyniki i satysfakcję klientów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zniesławienie i zniewaga Lublin – co należy o nich wiedzieć?

Zniesławienie i zniewaga, chociaż nie są związane z bezpośrednim atakiem na życie lub zdrowie, mogą wyrządzić daleko idące skutki: ekonomiczne i społeczne. Zniewagą można nazwać bezpośrednie obrażanie drugiej osoby. To słowa, które mają na celu wyrządzić krzywdę psychiczną i zostały wypowiedziane z premedytacją, aby sprawić pokrzywdzonemu przykrość.

Zniesławienie, chociaż podobne, ma jednak nieco inny wymiar. Najczęściej jego efektem jest pogorszenie opinii otoczenia, współpracowników lub np. pracodawcy, czego skutkiem może być np. utrata zatrudnienia, szansy awansu, a także znajomych itp. Zarówno zniesławienie, jak i zniewaga Lublin, aby zostały uznane za przestępstwo, nie muszą mieć charakteru powtarzalnego i uporczywego. W praktyce może wystarczyć jedno podobne zdarzenie, aby wytoczyć powództwo.

Jeżeli doświadczyli Państwo sytuacji, które można uznać za zniesławienie lub zniewaga Lublin, które negatywnie wpłynęły np. na Państwa życie rodzinne, zawodowe czy też reputację, zachęcamy do skorzystania z usługi zniesławienie adwokat Lublin.

Zniewaga adwokat Lublin – profesjonalne prowadzenie spraw z art. 212 k.k. i 216 k.k.

Zniewaga, czyli w potocznej nomenklaturze: obrażenie czyjejś osoby lub jej uczuć, a także zniesławienie, czyli rozpowszechnianie informacji, które negatywnie oddziałują na opinie o pokrzywdzonym, może być dużym obciążenie dla zdrowia psychicznego. Aby odzyskać dobre imię i poczucie sprawiedliwości, warto skorzystać z pomocy doświadczonego specjalisty.

Jedną ze specjalizacji mecenasa Mariusza Janigi jest prawo karne. Branżowa, najlepsza wiedza i wieloletnie doświadczenie praktyczne sprawiają, że w naszej Kancelarii mogą Państwo liczyć na fachowe i merytoryczne podejście do każdej sprawy i jednocześnie zwiększyć swoje szanse na zadowalający finał sprawy.

Zapraszamy do kontaktu.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska