Sprawy o zachowek – Adwokat, Lublin

Warto skorzystać z oferty profesjonalnego adwokata, który błyskawicznie rozwiązuje sprawy o zachowek na terenie Lublina i w jego okolicach. Adwokat Mariusz Janiga to osoba z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, zajmująca się sprawami rodzinnymi, cywilnymi, spadkowymi, świadcząca usługi prawne oparte o najwyższy standard.

Renomowana kancelaria działa na terenie województwa lubelskiego, a w wyjątkowych sytuacjach pomaga klientom z całej Polski. Wyróżnia ją to, że indywidualnie podchodzi do każdej osoby, oddając się w pełni sprawie oraz wczuwając w problemy klienta. Korzystanie z usług osoby ukierunkowanej na pozytywne zakończenie każdego problemu jest warte swojej ceny i współpracy.

Adwokat od sprawy o zachowek z Lublina

Zachowek należy się tym osobom, które nie otrzymały spadku z najróżniejszych powodów. Podpowiadamy klientom, czy mogą starać się o część majątku i uświadamiamy, jak przebiega sprawa o zachowek. Podpowiemy, jak obliczyć kwotę zachowku i wyjaśniamy, z czego ona wynika.

Sprawy o zachowek są dosyć zawiłe, dlatego potrzebna jest sprawdzona kancelaria adwokacka z Lublina, która sprosta temu zadaniu. Adwokat Mariusz Janiga doprowadzi sprawę przed sąd, a w przypadku ustalenia zaniżonej kwoty reprezentuje klienta w kolejnym etapie postępowania.

Kto może starać się o zachowek?

Aby móc starać się o zachowek należy dokładnie zgłębić zasady dziedziczenia w polskim prawie. Otóż można rozróżnić dziedziczenie ustawowe i testamentowe, które jest w pierwszej kolejności, jeżeli chodzi o prawo spadkowe.

Jeżeli mowa o zachowku to kodeks cywilny informuje, że należy się on małżonkowi, rodzicom spadkodawcy oraz zstępnym naturalnym i przysposobionym. Osoby starające się o zachowek mogą otrzymać 1/2 wartości spadku, który byłby dziedziczony. Jednak kwestie zachowku powinny być ustalane indywidualnie z klientem, dlatego, jeżeli sprawa tyczy się tego problemu, udzielimy dokładnych informacji każdemu zainteresowanemu. W takich wypadkach należy korzystać z usług wykwalifikowanych adwokatów, do których należy Mariusz Janiga. Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią.

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska