Odwołanie od wypowiedzenia dyscyplinarnego – Adwokat, Lublin

Szukają Państwo specjalisty, który świadczy fachowe usługi z obszaru: odwołanie od wypowiedzenia dyscyplinarnego Lublin? Tego rodzaju wsparcia prawnego udziela kancelaria adwokacka Mariusza Janigi. Jest to prawnik z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, który od lat pomaga klientom w sprawach związanych z prawem pracy. Wyróżnia go pogłębiona wiedza, zaangażowane podejście oraz sprawdzone w praktyce umiejętności.

Interesują Państwa usługi z zakresu: wypowiedzenie dyscyplinarne odwołanie adwokat? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Odwołanie od wypowiedzenia dyscyplinarnego Lublin – co należy wiedzieć?

Zwolnienie dyscyplinarne może być sporym kłopotem dla pracownika. Taki dokument praktycznie uniemożliwia znalezienie innej pracy, gdyż jest bardzo poważnie traktowany przez potencjalnych pracodawców. Co jednak gdy nie było żadnych podstaw do zwolnienia dyscyplinarnego? W takiej sytuacji konieczne będzie napisanie odwołania.

Zgodnie z obowiązującym prawem zwolnienie dyscyplinarne może być wręczone osobie, która w sposób ciężki naruszy obowiązujące go zasady pracownicze. Mowa tu między innymi o nieusprawiedliwionej nieobecności w pracy, wykonywaniu obowiązków pod wpływem alkoholu bądź innych środków niedozwolonych, jak również naganne zachowanie. Zdarza się również, że takie zwolnienie wręcza się osobie, która w sposób rażący ignoruje swoje obowiązki.

Zwolnienie dyscyplinarne może być jednak bezprawne! Sytuacja taka ma miejsce, jeśli pracodawca nie poda przyczyny takiego natychmiastowego ustania stosunku pracy lub jeśli przyczyna taka, nie będzie okolicznością sprzyjającą właśnie takiemu rozwiązaniu umowy.

W wielu przypadkach zwolnienie ze stosunku pracy w trybie natychmiastowym wiąże się również z mówieniem nieprawdy przez pracodawcę. Takie kłamstwa łatwo jednak udowodnić przed sądem – niezbędne jednak będą dowody, które należy pieczołowicie zgromadzić.

Wypowiedzenie dyscyplinarne – odwołanie napisane przez doświadczonego prawnika

W przygotowaniu dokumentu stanowiącego odwołanie od wypowiedzenia dyscyplinarnego może pomóc adwokat Lublin Mariusz Janiga. To doświadczony specjalista, który doskonale orientuje się w dziedzinie, jaką jest prawo pracy. Samodzielnie pisanie takiego odwołania najczęściej okazuje się zbyt skomplikowane. Warto przy okazji podkreślić, że dokument taki powinien być profesjonalnie przygotowany – tylko wtedy sąd będzie w stanie poważnie rozpatrzyć całą sprawę.

Adwokat Mariusz Janiga może reprezentować klientów na sali sądowej. Poprowadzenie takiej sprawy nie jest dla niego niczym nowym, a z uwagi na ugruntowaną wiedzę w zakresie prawa pracy będzie on w stanie podpowiedzieć każdemu klientowi najlepsze rozwiązanie danej sytuacji – i to oczywiście zgodnie z prawem.

Zachęcamy do kontaktu.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska