Odzyskanie prawa jazdy – Adwokat, Lublin

Utrata możliwości kierowania autem może nastąpić z wielu przyczyn. Gdy celem staje się odzyskanie prawa jazdy, z pomocą przychodzi adwokat z Lublina Mariusz Janiga. To specjalista z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem oraz dużą wiedzą prawniczą, co pozwala na profesjonalne wsparcie w sprawach związanych z utratą uprawnień kierowcy. Decydując się na usługi kancelarii adwokackiej mecenasa Janigi, klient gwarantuje sobie najwyższą jakość usług i empatyczne, indywidualne podejście.

Z jakich przyczyn można utracić prawo jazdy?

Możliwość prowadzenia samochodu stanowi obecnie jeden z podstawowych atrybutów na rynku pracy, bez którego niekiedy trudno się obyć. Cofnięcie tych uprawnień powoduje więc nie lada problem. Odzyskanie prawa jazdy jest możliwe, ale niezbędny do osiągnięcia tego celu jest kompetentny adwokat. Nie jest to prosty proces, dlatego trzeba zatrudnić kogoś z dużą biegłością w prawie. Utrata uprawnień do prowadzenia samochodu może nastąpić z wielu przyczyn. Należą do nich m.in.:

  • orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów przez sąd karny,
  • stwierdzenie przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem na podstawie orzeczenia lekarskiego,
  • stwierdzenie przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem na podstawie orzeczenia psychologicznego
  • utrata odpowiednich kwalifikacji, na podstawie wyniku egzaminu państwowego lub niestawienia się na nim,
  • ponowne przekroczenie 24 punktów karnych w ciągu 5 lat po skierowaniu na kurs reedukacyjny,
  • kierowanie pojazdem silnikowym pomimo zatrzymania prawa jazdy na skutek decyzji administracyjnej.

Prawo jazdy można stracić na wiele różnych sposobów. Odpowiednie organy mogą zatrzymać ten dokument na różny okres. Aby wiedzieć, jak walczyć o odzyskanie prawa jazdy, warto poznać istniejące procedury.

Odzyskanie prawa jazdy – niezbędna pomoc adwokata

Prawo jazdy okresowo można stracić na trzy miesiące, rok lub trzy lata i dłużej. Czas, na jaki zostały odebrane uprawnienia, zależy od czynów popełnionych przez kierowcę. Zatrzymanie prawa jazdy na okres trzech miesięcy może być spowodowane:

  • przekroczeniem prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym,
  • przewożeniem zbyt dużej liczby pasażerów w aucie.

Popełnienie wykroczenia skutkuje cofnięciem uprawnień do kierowania pojazdami na czas od sześciu miesięcy do trzech lat. Z dłuższą karą mamy do czynienia w przypadku, gdy kierowca jest sprawcą przestępstwa. Mogą nim być np. jazda pod wpływem alkoholu lub ucieczka z miejsca wypadku. Jeśli okaże się, że sprawca wypadku uciekał pod wpływem alkoholu, to uprawnienia do kierowania pojazdami mogą być mu odebrane dożywotnio.

W sprawach o odzyskanie prawa jazdy należy szybko udać się po pomoc prawną do specjalisty. Kierowcę czeka postępowanie administracyjne, w którym fachowy prawnik jest nieocenioną pomocą. Adwokat z Lublina Mariusz Janiga od lat wspiera Klientów w walce o jak najszybsze odzyskanie prawa jazdy. Duże sukcesy w tym zakresie zawdzięcza przygotowaniu merytorycznemu i doświadczeniu. Kancelaria gwarantuje fachowe doradztwo w kwestii odzyskania prawa jazdy niezależnie od przyczyn tej utraty i dostosowuje metody do konkretnych sytuacji. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług wszystkie osoby zamieszkujące Lublin i okolice.

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska