Odwołania do sądu od decyzji ZUS – Adwokat, Lublin

Adwokat z Lublina Mariusz Janiga oferuje kompleksowe wsparcie w sprawach dotyczących odwołania do sądu od decyzji ZUS. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie, ugruntowana wiedza oraz kompetencje interpersonalne sprawiają, że usługi mecenasa Janigi stanowią bezcenne wsparcie dla osób chcących walczyć w sądzie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Prawo ubezpieczeń społecznych jest niejednokrotnie niezrozumiałe dla płatników ZUS, którzy potrzebują pomocy w jego właściwej interpretacji. Profesjonalne doradztwo prawne gwarantowane przez adwokata z Lublina Mariusza Janigę to szansa na osiągnięcie oczekiwanego rezultatu procesu sądowego.

Fachowa pomoc na każdym etapie procedury odwoławczej

Mechanizm odwołania do sądu od decyzji ZUS nie należy do najprostszych, dlatego powinien się nim zająć wyspecjalizowany adwokat. Podstawowym aspektem, o którym należy pamiętać w tym przypadku, jest termin złożenia wniosku odwoławczego – mowa tu o miesiącu od dnia doręczenia decyzji wydanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Poprawnie zaadresowane odwołania do sądu od decyzji ZUS należy złożyć w odpowiednim oddziale lub inspektoracie ZUS. Właściwymi sądami do rozpatrywania tych spraw są sądy okręgowe, a jedynie w konkretnych przypadkach zajmują się nimi sądy rejonowe. Należą do nich m.in. sprawy o:

  • świadczenie rehabilitacyjne,
  • odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy rolniczej, a także wypadku w drodze do pracy lub z pracy,
  • zasiłek chorobowy, macierzyński, opiekuńczy.

Co powinny zawierać odwołania do sądu od decyzji ZUS?

Adwokat z Lublina Mariusz Janiga jest gwarancją tego, że sporządzone przez niego odwołania do sądu od decyzji ZUS będą spełniały wszystkie wymogi. Jest to bardzo ważne, gdyż treść odwołania determinuje szanse na osiągnięcie założonego celu. Istotna jest nie tylko poprawność formalna, ale i trafne sformułowanie zarzutów względem decyzji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz umiejętność przekonującego uzasadnienia przygotowanych wniosków. Brak uzasadnienia odwołania do sądu od decyzji ZUS wiąże się nie tylko z ograniczeniem szans na pozytywny wynik sprawy, ale i obarcza odwołującego się kosztami sądowymi. W innym przypadku odwołanie od decyzji ZUS jest bezpłatne, dlatego też warto zadbać o najwyższą jakość sporządzonego wniosku poprzez powierzenie tego zadania wykwalifikowanemu prawnikowi Mariuszowi Janidze. Zapraszamy do kontaktu.

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska