Odroczenie wykonania kary – Adwokat, Lublin

Adwokat Mariusz Janiga to specjalista, który ma ponad dwudziestoletni staż pracy i ugruntowaną wiedzę na temat spraw o odroczenie wykonania kary. Oferuje kompleksowe usługi prawne z tego zakresu, w tym reprezentację klienta na sali sądowej. Mecenas prowadzi kancelarię w Lublinie, ale podejmuje się także zleceń wymagających stawiennictwa w innych miastach. Odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności nierozerwalnie łączy się z pojęciem zbyt ciężkich skutków zarówno dla rodziny, jak i samego skazanego. W takich sprawach oprócz merytoryki niezbędna jest empatia prawnika – adwokat z Lublina Mariusz Janiga podchodzi do klientów z dużym zrozumieniem, dzięki czemu łatwiej jest im znieść trudy procesu.

Uznany adwokat od spraw o odroczenie wykonania kary

Sprawy karne wymagają dużej biegłości w przepisach, dlatego, jeśli stawką jest odroczenie wykonania kary, to warto zwrócić się o pomoc do prawnika z Lublina Mariusza Janigi. Kiedy można liczyć na odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności? Musi zaistnieć jeden ze stanów faktycznych, który uznaje się za wspomniany wcześniej zbyt ciężki skutek. Przykładami takiego stanu są m.in. choroba skazanego, inną niż określona w art. 150 K.k.w. i choroba członka rodziny, powodująca konieczność opieki, którą może zagwarantować jedynie skazany.

Wniosek o odroczenie wykonania kary kosztuje 80 złotych i składa się do go sądu, który wydał wyrok skazujący na karę pozbawienia wolności. Jeśli sąd uzna, że może dojść zbyt ciężkiego skutku, to ma możliwość odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności na okres do roku. Co istotne, odroczenie wykonania wyroku może być udzielony kilka razy, ale łączny jego okres nie może być dłuższy niż 3 lata. Liczy się go od od dnia wydania pierwszego postanowienia w sprawie o odroczenie wykonania kary.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawnej

Procedury związane z odroczeniem wykonania kary są na tyle skomplikowane, że osoba niezaznajomiona z prawem nie sprosta temu wyzwaniu. Znacznie lepiej jest zaufać sprawdzonemu specjaliście – adwokatowi Mariuszowi Janidze – i być pewnym, że ma się kompetentne wsparcie prawne. Zapraszamy do kontaktu osoby zamieszkujące Lublin i okoliczne miejscowości.

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska