Przerwa w karze pozbawienia wolności – Adwokat, Lublin

Odbywanie kary pozbawienia wolności ma z zasady cechować się nieprzerwanym przebiegiem. Usługa przerwa w karze adwokat Lublin jest skierowana do klientów, którym z pewnych istotnych powodów zależy na tym, aby czasowo opuścić miejsce, w jakim odbywają karę. Osiągnięcie tego celu jest trudne w momencie, gdy dana osoba nie ma fachowego wsparcia ze strony doświadczonego prawnika. Adwokat Lublin Mariusz Janiga od ponad dwudziestu lat prowadzi różnego rodzaju sprawy karne. Jego rzetelność i nienaganne przygotowanie merytoryczne sprawiają, że jest renomowanym specjalistą od spraw z obszaru: przerwa w odbywaniu kary pozbawienia wolności Lublin. Klienci korzystający z usług kancelarii adwokackiej mecenasa Janigi mają pewność, że ich sprawami zajmuje się wykwalifikowany, w pełni zaangażowany prawnik.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii.

Przerwa w karze pozbawienia wolności Lublin – kto i kiedy może z niej skorzystać?

Podstawową kwestią, jaką należy wyjaśnić w kontekście zagadnienia: przerwa w karze Lublin, jest to, kto może złożyć wniosek o udzielenie takiej przerwy. Uprawniona do tego jest nie tylko osoba zainteresowana bądź adwokat czy radca prawny, ale także sądowy kurator zawodowy lub dyrektor zakładu karnego. Przerwa w wykonaniu kary Lublin – warto podkreślić, że można się o nią starać nie tylko w przypadku kar pozbawienia wolności, ale także np. kary aresztu. Podjęcie inicjatywy w tej sprawie jest możliwe od chwili rozpoczęcia wykonywania kary, do momentu jej zakończenia.

Przerwa w odbywaniu kary Lublin – w jakich przypadkach możemy mieć z nią do czynienia? Istnieje sytuacja, w której sąd jest zobligowany do jej udzielenia. Mowa o przypadkach, w których u skazanego wystąpiła choroba psychiczna bądź inna ciężka choroba sprawiająca, że dalszy pobyt skazanego w zakładzie karnym narażałby go na poważne zagrożenie zdrowia lub życia.

Sąd może również fakultatywnie udzielać przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności, jeżeli wystąpią pewne przesłanki. Uzasadnionym powodem do udzielenia takiej przerwy mogą być przede wszystkim ważne względy rodzinne lub osobiste. Należy przy tym pamiętać, że dotyczy to tylko wyjątkowych przypadków, gdy jedynym rozwiązaniem jest udzielenie przerwy w karze. Dużą rolę w udowodnieniu wystąpienia takiej przesłanki odgrywa profesjonalnie przygotowana argumentacja przez adwokata reprezentującego osobę skazaną.

Przerwa w odbywaniu kary Lublin – profesjonalne wsparcie prawne

Kancelaria adwokacka Mariusza Janigi świadczy fachowe usługi prawne, w takich obszarach jak m.in.:

  • przerwa w wykonywaniu kary pozbawienia wolności Lublin,
  • przerwa w karze ograniczenia wolności Lublin.

Klienci mogą skorzystać z pomocy doświadczonego eksperta między innymi w zakresie sporządzenia wniosku o udzielenie przerwy w odbywaniu kary w Lublinie.

Zapraszamy do kontaktu.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska