Zmiana kontaktów z dzieckiem – Adwokat, Lublin

Zmiana kontaktów z dzieckiem Lublin to temat, który interesuje wielu rodziców zamieszkujących tę miejscowość. Orzeczenie regulujące to, jak mają wyglądać kontakty z dziećmi, może stanowić element wyroku rozwodowego, ale może być także postanowieniem podjętym w trakcie sprawy o ustalenie kontaktów z dziećmi. Ustalenia te nie są jednak nienaruszalne i zmiana kontaktów z dzieckiem jest możliwa. Adwokat Lublin Mariusz Janiga to prawnik z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, którego specjalizacją jest prawo rodzinne. Jego kancelaria adwokacka świadczy profesjonalne usługi z zakresu prowadzenia spraw o zmianę kontaktów z dzieckiem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zmiana kontaktów z dzieckiem Lublin – na czym to polega?

Zgodnie z Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym, przesłanką do tego, aby możliwa była zmiana ustalonych przez sąd kontaktów z dzieckiem Lublin, jest dobro dziecka. Mimo że w przepisach nie ma zawartej definicji dobra dziecka, to można uznać, że składają się na nie m.in.:

  • rozwój fizyczny i duchowy,
  • edukacja i wychowanie,
  • aspekty materialne,
  • realizacja celów o charakterze osobistym.

W momencie, gdy interesuje nas zmiana rozstrzygnięcia, które dotyczy tego, jak wyglądają kontakty z dzieckiem po rozwodzie, należy złożyć do właściwego sądu rejonowego wniosek o zmianę postanowienia. W wyniku zmiany postanowienia sądu może dojść do:

  • rozszerzenia kontaktów,
  • ograniczenia kontaktów.

Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że wniosek o zmianę kontaktów nie może zmierzać do ich zakazania – w tym celu należałoby złożyć wniosek o zakazanie kontaktów z dzieckiem.

Zmiana ustalonych przez sąd kontaktów z dzieckiem Lublin – fachowa pomoc prawna

Kancelaria adwokacka Mariusza Janigi zajmuje się prowadzeniem spraw o zmianę kontaktów z dzieckiem w Lublinie. Doświadczenie i wiedza mecenasa Janigi gwarantują to, że wniosek zostanie sporządzony w sposób profesjonalny oraz poprawny pod względem formalnym. Klienci, których interesuje zmiana widzeń ojca z dzieckiem Lublin lub inne sprawy związane z kontaktami z dziećmi, doceniają naszą kancelarię za pełne zaangażowanie, terminowość i indywidualne podejście.

Zapraszamy do kontaktu.

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska