Rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron – Adwokat, Lublin

Pracownik może zakończyć pracę w danej firmie na różne sposoby. Osoby zainteresowane tematem: rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron Lublin, mogą skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika, jakim jest adwokat Mariusz Janiga. Od ponad dwudziestu lat prowadzi on różnorodne sprawy z obszaru prawa pracy. Wyróżnia go indywidualne podejście do każdego klienta, dzięki czemu osoby korzystające z jego usług mają pewność, że ich interesy reprezentuje zaangażowany specjalista.

Potrzebują Państwo pomocy w sprawie z kategorii: rozwiązanie stosunku pracy na mocy porozumienia stron Lublin? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej kancelarii.

Rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron Lublin – na czym polega?

Jedną z popularniejszych, choć nie zawsze możliwą z różnych powodów form zakończenia współpracy, jest rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Może ono być dokonane zarówno z inicjatywy samego pracownika, jak i jego pracodawcy. Na mocy porozumienia obu stron można rozwiązać praktycznie każdą umowę, co konkretnie określone jest przez prawo pracy, a konkretniej jego kodeks. Warto przy okazji podkreślić, że w takiej sytuacji nie jest wcale konieczne określenie powodu zakończenia takiej współpracy między pracownikiem a pracodawcą. W przypadku rozwiązania umowy za porozumieniem stron każda z nich proponuje własne warunki zakończenia współpracy. Nie oznacza to jednak automatycznie, że druga strona powinna je przyjąć.

Rozwiązanie stosunku pracy na mocy porozumienia stron Lublin – fachowa pomoc prawna

W jaki sposób przebiega rozwiązanie o pracę za porozumieniem stron? Do takiego zakończenia współpracy może dojść na przykład po wspólnym podpisaniu przez pracownika i pracodawcę dokumentu, czyli porozumienia rozwiązania umowy o pracę. Możliwa jest także sytuacja, gdy pracownik samodzielnie składa taką propozycję rozwiązania współpracy, a pracodawca ją akceptuje i odwrotnie – pracodawca przedstawia dokument pracownikowi, który go zatwierdza swoim podpisem.

Warto przy okazji dodać, że w przypadku dojścia do porozumienia co do dalszej współpracy, nie ma konieczności sporządzania formy pisemnej danego dokumentu. Warto jednak to zrobić – chociażby do ewentualnych celów dowodowych. Zawarcie takiego porozumienia w formie ustnej jest jednak wiążące dokładnie tak samo, co stworzone przez pracownika bądź pracodawcę pismo.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości bądź problemów związanych z próbą zakończenia swojej współpracy z danym przedsiębiorstwem chętnie pomoże adwokat Lublin Mariusz Janiga. Specjalista ten doskonale orientuje się w prawie pracy, zatem znajdzie optymalne rozwiązanie dla każdego klienta. Adwokat może również pomóc sporządzić odpowiednie dokumenty bądź też reprezentować klienta w przypadku konieczności odwołania się od odrzucenia warunków rozwiązania umowy przez pracodawcę.

Zapraszamy do kontaktu.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska