Ustalenie ojcostwa – Adwokat, Lublin

Jednym z obszarów, którym zajmuje się nasza kancelaria, są sprawy o ustalenie ojcostwa Lublin. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, jest to dość częsty temat, z którym trudno sobie poradzić. Co roku coraz więcej mężczyzn chcących ustalić swoje ojcostwo szuka fachowej pomocy prawnej. Swoje usługi w tym zakresie profesjonalny adwokat Lublin – mecenas Mariusz Janiga. Dzięki jego ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu oraz praktycznym umiejętnościom jest on w stanie rzetelnie poprowadzić sprawę klienta tak, aby udało zrealizować się postawiony cel – skutecznie zweryfikować stan faktyczny i uzyskać potwierdzenie lub zaprzeczenie ojcostwa Lublin.

Prawo rodzinne jest nacechowane dużym ciężarem emocjonalnym równie dla ojca, ale przede wszystkim dla dziecka. W związku z tym niezbędne jest udanie się do kancelarii, która podchodzi empatycznie i indywidualnie do każdego przypadku.

Sprawy o ustalenie ojcostwa Lublin – kiedy można wyjść z taką inicjatywą?

W polskim prawie wyrażone są trzy możliwości ustalenia ojcostwa. W Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym wskazano, że ustalić ojcostwo można poprzez domniemanie, że ojcem dziecka jest mąż matki, poprzez uznanie potomka przez ojca, a także na drodze sądowej. Sprawy o zaprzeczenie ojcostwa Lublin – tego typu procedurę może rozpocząć mąż matki, w przypadku którego zastosowano domniemanie, ze względu na to, że dziecko przyszło na świat w małżeństwie, a który podejrzewa, że nie jest ojcem dziecka.

Kto jest uprawniony do wytoczenia powództwa o ustalenie ojcostwa? Poza domniemanym ojcem tego rodzaju powództwo może wytoczyć dziecko po uzyskaniu pełnoletniości, matka dziecka oraz prokurator. Pierwszym krokiem na drodze do ustalenia ojcostwa jest wykonanie badania DNA. Stanowi ono wiarygodny sposób na uwierzytelnienie ojcostwa. Takie badanie można wykonać na własną rękę, a następnie wykorzystać je jako materiał dowodowy podczas przyszłej sprawy sądowej. Jeżeli na rozprawie przedstawione są sprzeczne dowody przez powołane strony, to badanie DNA jest znakomitą podstawą do bezpośredniego ustalenia ojcostwa. Sprawa o ustalenie ojcostwa przez adwokat Lublin – w jej ramach ustalane są również kwestie roszczeń alimentacyjnych czy prawa do opieki.

Dlaczego warto skorzystać z usług adwokata Mariusza Janigi?

Odpowiednia argumentacja i przedstawienie dowodów pomogą w szybszym objęciu władzy rodzicielskiej i ustaleniu ojcostwa. Osoby, którym zależy na profesjonalnym poprowadzeniu sprawy o ustalenie ojcostwa w Lublinie, powinny powierzyć ją doświadczonemu adwokatowi. W tej roli doskonale sprawdza się mecenas Mariusz Janiga od lat specjalizujący się w tym obszarze prawa. Co prawda nasza kancelaria działa na terenie Lublina, ale jesteśmy na tyle elastyczni, że w wyjątkowych sytuacjach pomożemy osobom z całej Polski. Zapraszamy do kontaktu i konsultacji w celu ustalenia najlepszej linii obrony i działania.

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska