Ustalenie ojcostwa – Adwokat, Lublin

Sprawy o ustalenie ojcostwa w Lublinie to dość częsty temat, z którym trudno sobie poradzić. W związku z tym, że co roku zgłasza się coraz więcej mężczyzn chcących ustalić swoje ojcostwo, do tak poważnej sprawy potrzebny jest profesjonalny adwokat z Lublina, który jest w stanie bez problemu ustalić prawa ojcu. Prawo rodzinne jest nacechowane dużym ciężarem emocjonalnym równie dla ojca, ale przede wszystkim dla dziecka. W związku z tym niezbędne jest udanie się do kancelarii, która podchodzi empatycznie i indywidualnie do każdego przypadku.

Sprawy o ustalenie ojcostwa – kiedy można wyjść z taką inicjatywą?

Sprawę o ustalenie ojcostwa może wytoczyć domniemany ojciec, dziecko, matka, ale także sam prokurator. Pierwszym krokiem do ustalenia ojcostwa jest wykonanie badania DNA, które jest wiarygodnym sposobem na uwierzytelnienie ojcostwa. Takie badanie można wykonać na własną rękę, a stanowi ono materiał dowodowy do przyszłej sprawy sądowej. Jeżeli podczas rozprawy przedstawione są sprzeczne dowody przez powołane strony, to badanie DNA jest znakomitą podstawą do bezpośredniego ustalenia ojcostwa. Jeżeli sąd uzna ojcostwo, to jest to równoznaczne z prawem o rozpoczęcie władzy rodzicielskiej. Sprawa o ustalenie ojcostwa przez adwokata z Lublina zobowiązuje także do roszczeń alimentacyjnych czy prawa do opieki.

Dlaczego warto skorzystać z usług adwokata Mariusza Janigi?

Odpowiednia argumentacja i przedstawienie dowodów pomogą w szybszym objęciu władzy rodzicielskiej i ustaleniu ojcostwa. Należy zaufać doświadczonemu profesjonaliście, którym w tym wypadku jest adwokat Mariusz Janiga. Co prawda nasza kancelaria działa na terenie Lublina, ale jesteśmy na tyle elastyczni, że w wyjątkowych sytuacjach pomożemy osobom z całej Polski. Zapraszamy do kontaktu i konsultacji w celu ustalenia najlepszej linii obrony i działania.

Kancelaria prawna specjalizująca się w sprawach rodzinnych, spadkowych, cywilnych, karnych, administracyjnych oraz z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.


Oceny
Adwokat Lublin
5
Średnia ocen Google 4.9 na podstawie 107 opinii

Adwokatura Polska
Adwokat Mariusz Janiga
Adwokat Mariusz Janiga
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: adw.mariusz.janiga@wp.pl

Poniedziałek – Piątek: 8-16
Sobota: nieczynne

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000

Tanio