Opieka Naprzemienna – Adwokat, Lublin

Opieka naprzemienna Lublin to jeden z typów spraw, którymi profesjonalnie zajmuje się kancelaria adwokacka Mariusza Janigi. W wielu przypadkach ten sposób wychowywania dziecka jest dla niego lepszym rozwiązaniem niż sytuacja, w której orzeczono jego zamieszkanie wyłącznie z jednym z opiekunów. Adwokat Lublin Mariusz Janiga ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu opieka naprzemienna nad dzieckiem po rozwodzie Lublin. Wyróżnia go nienaganne przygotowanie merytoryczne i duże zaangażowanie w pomoc klientom.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej kancelarii.

Opieka naprzemienna Lublin – co należy wiedzieć?

Aby zrozumieć sens spraw typu opieka naprzemienna po rozwodzie Lublin, trzeba najpierw wyjaśnić znaczenie tego pojęcia. Poprzez opiekę naprzemienną rozumie się stan, w którym oboje rodzice dziecka mają pełnię władzy rodzicielskiej i sprawują na zmianę pieczę nad dzieckiem, w analogicznych oraz powtarzalnych okresach. Wraz ze zmianą opiekuna sprawującego pieczę nad dzieckiem, zmienia się również miejsce, w którym małoletni zamieszkuje. Warto podkreślić, że opieka naprzemienna Lublin możliwa jest do ustalenia nie tylko na drodze sądowej – rodzice mogą porozumieć się w tej sprawie we własnym zakresie.

Opieka naprzemienna nad dzieckiem Lublin – jakie przesłanki muszą wystąpić, aby takie rozwiązanie było możliwe? Przede wszystkim między rodzicami małoletniego nie powinno być konfliktowej relacji. Opiekunowie mają współdziałać i stawiać potrzeby dziecka wyżej niż ewentualne animozje między sobą. Piecza naprzemienna Lublin wymaga również od rodziców sprawności w kwestiach organizacyjnych, związanych np. z transportem dziecka na zajęcia szkolne. Istotną rolę odgrywają również takie aspekty jak m.in. sytuacja finansowa obojga rodziców czy odległość ich miejsc zamieszkania od szkoły dziecka.

Naprzemienna opieka nad dzieckiem Lublin – jak wspomnieliśmy, wymagane jest to, aby rodzice zgodnie ze sobą współpracowali, mając na względzie dobro potomka. Co jednak w sytuacji, gdy jedno ze współmałżonków nie chce się zgodzić na takie rozwiązanie podczas sprawy rozwodowej? Sprawa znacznie się komplikuje, ale istnieje pewna szansa na to, że piecza naprzemienna nad dzieckiem zostanie ustalona. Opieka naprzemienna brak zgody Lublin – takie rozwiązanie w obliczu braku porozumienia między małżonkami jest możliwe, jeśli zdaniem biegłych będzie to najlepsze rozwiązanie dla dobra małoletniego.

Opieka naprzemienna Lublin – profesjonalna pomoc prawna

Jedną z podstawowych specjalizacji kancelarii adwokackiej Mariusza Janigi jest prawo rodzinne. W ramach naszej działalności doradzamy klientom w sprawach z obszarów takich jak m.in.:

  • opieka naprzemienna a miejsce zamieszkania dziecka Lublin,
  • opieka naprzemienna brak zgody matki Lublin,
  • opieka naprzemienna a konflikt rodziców Lublin,
  • opieka naprzemienna a alimenty Lublin.

Jeśli interesuje Państwa fachowe wsparcie prawne w dowolnym rodzaju spraw o opiekę naprzemienną w Lublinie, to zapraszamy do kontaktu.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska