Adwokat Lublin – unieważnienie małżeństwa

Adwokat Mariusz Janiga to profesjonalista z ponad 20 letnim stażem, zajmujący się sprawami o unieważnienie małżeństwa osobom z Lublina i okolic. Istnieje wiele czynników, dla których można unieważnić związek małżeński, a kancelaria adwokacka z Lublina Adwokat Janiga profesjonalnie, terminowo i skutecznie podchodzi do świadczonych usług. Reprezentuje klientów przed sądami i urzędami, podejmując się najlepszych i najbezpieczniejszych dla strony rozwiązań prawnych. Mariusz Janiga działa na terenie Lublina i pobliskich miast, jednak w razie konieczności pomoże osobom z całej Polski.

Adwokat od spraw unieważnienia małżeństw w Lublinie

Rzetelny adwokat od spraw unieważnienia małżeństwa z Lublina proponuje skuteczne rozwiązywanie sporów klientom indywidualnym. Należy rozgraniczyć trzy kwestie: unieważnienie ślubu cywilnego, unieważnienie ślubu kościelnego oraz rozwód.

Unieważnienie małżeństwa cywilnego to przyjęcie, że związek nigdy nie był zawarty. Uprawomocnienie wyroku oznacza, że obie strony sporów stają się dla siebie obcymi osobami. Przyjęte przez współmałżonka nazwisko wraca do stanu panieńskiego, osoby nie mogą starać się o zachowek, ani o podział majątku. Unieważnienie małżeństwa wpływa także na ustanie powinowactwa z krewnymi drugiej strony. Jeżeli małżeństwo ma potomstwo, to sąd odpowiednio rozstrzyga również te kwestie, ustalając rodzaj alimentów, kontakty z dzieckiem oraz władzę rodzicielską.

Kto może ubiegać się o unieważnienie małżeństwa?

Tego typu pozew może złożyć zarówno kobieta, jak i mężczyzna, ale także osoba, która ma interes prawny w ustaniu małżeństwa. Należy zastanowić się nad unieważnieniem małżeństwa kościelnego oraz cywilnego, gdyż są to dwie odrębne instytucje.

Należy pamiętać o tym, że unieważnienie nie jest tym samym co separacja bądź rozwód i pozostawia na współmałżonkach poważne konsekwencje na całe życie. Diametralnie zmieniają się prawa i obowiązki w stosunku do dzieci oraz byłego współmałżonka. W tak poważnych sprawach warto zaufać profesjonaliście, a jest nim adwokat Mariusz Janiga.

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska