Warunkowe przedterminowe zwolnienie – Adwokat, Lublin

Warunkowe przedterminowe zwolnienie jest osiągalnym celem pod warunkiem, że zdoła się przekonać sąd do tej decyzji. Aby do tego doprowadzić, niezbędna okazuje się pomoc doświadczonego prawnika. Adwokat z Lublina Mariusz Janiga to specjalista z ponad dwudziestoletnim stażem pracy, który zajmuje się sprawami o warunkowe przedterminowe zwolnienie. Działa na terenie Lublina i okolicznych miejscowości, ale w razie konieczności reprezentuje również klientów w innych częściach kraju. Sprawy karne wiążą się z dużym ciężarem emocjonalnym dla skazanego i jego bliskich, dlatego mecenas wykazuje się dużą empatią i zrozumieniem, indywidualnie podchodząc do każdego przypadku.

Kto i kiedy może ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie?

Klienci, którzy pragną ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie, muszą najpierw zorientować się, czy przysługuje im ta możliwość. Zależy to w dużej mierze od rodzaju, długości i etapu odbywanej kary. Przedterminowe warunkowe zwolnienie jest możliwe m.in. w przypadku:

  • skazanego, który odbył co najmniej połowę kary,
  • skazanego recydywisty, który może zostać zwolniony po 2/3 kary,
  • skazanego na karę dożywotniego pozbawienia wolności – po 25 latach odbywania kary.

To jedynie część możliwych sytuacji, dlatego warto, aby sprawą o warunkowe przedterminowe zwolnienie zajął się adwokat z Lublina Mariusz Janiga. Pogłębiona wiedza i wieloletnie doświadczenie tego prawnika pozwolą powziąć właściwe kroki prawne niezbędne do realizacji celu.

Przesłanki konieczne do orzeczenia zwolnienia warunkowego

Oczywiście, aby przedterminowe zwolnienie stało się faktem, obligatoryjne jest spełnienie przez skazanego kilku wymogów. Sąd może orzec warunkowe przedterminowe zwolnienie, jeśli postawa skazanego, jego właściwości i warunki osobiste, okoliczności popełnienia przestępstwa, a także zachowanie po jego popełnieniu i w czasie odbywania kary dają podstawy, by sądzić, że skazany po uzyskaniu zwolnienia będzie postępować zgodnie z prawem i nie popełni ponownie przestępstwa. Odpowiednia argumentacja, która wpłynie na przekonanie sędziego do objęcia takiego stanowiska, jest wymagającym przedsięwzięciem. Warto więc zaufać profesjonaliście – adwokatowi Mariuszowi Janidze. Zapraszamy do kontaktu.

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska