Rozłożenie grzywny na raty – Adwokat, Lublin

Rozłożenie grzywny na raty jest możliwe, ale wymaga złożenia specjalnego wniosku zawierającego właściwe uzasadnienie. W Lublinie pomoc prawną w tym zakresie zapewnia adwokat Mariusz Janiga – specjalista wyróżniający się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw przed sądami wszystkim instancji. Mecenas zapewnia empatyczne podejście, dzięki któremu każdy klient czuje się zrozumiany, a także terminowość i rzetelność. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i zachęcamy do kontaktu.

Rozłożenie grzywny na raty Lublin – kiedy jest możliwe?

Grzywna na raty to zagadnienie, które interesuje wielu naszych klientów z miasta Lublin. Co mówią na ten temat przepisy prawa? Zgodnie z artykułem 49 Kodeksu karnego wykonawczego sąd może podjąć decyzję o rozłożeniu grzywny na raty, jeżeli jej natychmiastowe wykonanie pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie skutki. Przepis reguluje także ramy czasowe tego rozwiązania.

  • Sąd może rozłożyć grzywnę na raty na okres nieprzekraczający 1 roku (licząc od dnia wydania pierwszego postanowienia w tym zakresie).
  • W sytuacjach szczególnych, na przykład gdy grzywna jest bardzo wysoka, raty można rozłożyć na okres nieprzekraczający 3 lat.

Jakie formalności są wymagane? Aby ubiegać się o rozłożenie grzywny na raty, konieczne jest złożenie wniosku. Należy w nim zawrzeć informacje o możliwościach finansowych skazanego, w tym jego zarobkach. Trzeba również uzasadnić, dlaczego grzywna na raty powinna mieć zastosowanie w konkretnym przypadku, uwzględniając przy tym między innymi sytuację rodzinną.

Grzywna na raty Lublin – profesjonalne sporządzenie wniosku

Aby zwiększyć szanse na to, że wniosek o rozłożenie grzywny na raty zostanie rozpatrzony pozytywnie, warto zwrócić się po pomoc do specjalisty. Nasza kancelaria, której siedzibą jest Lublin, ma bogate doświadczenie w tym zakresie. Dzięki współpracy z mecenasem Janigą skazany:

  • ma szansę ustalić, czy jego sytuacja majątkowa oraz życiowa uzasadnia rozłożenie grzywny na raty,
  • ma pewność, że złożony wniosek jest kompletny i prawidłowo wypełniony,
  • może liczyć na pomoc w złożeniu zażalenia od decyzji sądu.

Jako profesjonalny adwokat Lublin Mariusz Janiga prowadzi sprawy karne w oparciu o indywidualne podejście. Mają więc Państwo pewność, że mecenas poruszy każdy aspekt, który ma znacznie dla pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
Adwokat Mariusz Janiga
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000

adwokat lublin mapa

Adwokatura Polska