Rozłożenie grzywny na raty – Adwokat, Lublin

Rozłożenie grzywny na raty jest możliwe, ale wymaga złożenia specjalnego wniosku zawierającego właściwe uzasadnienie. W Lublinie pomoc prawną w tym zakresie zapewnia adwokat Mariusz Janiga – specjalista wyróżniający się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw przed sądami wszystkim instancji. Mecenas zapewnia empatyczne podejście, dzięki któremu każdy klient czuje się zrozumiany, a także terminowość i rzetelność. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą kancelarii i zachęcamy do kontaktu.

Rozłożenie grzywny na raty Lublin – kiedy jest możliwe?

Grzywna na raty to zagadnienie, które interesuje wielu naszych klientów z miasta Lublin. Co mówią na ten temat przepisy prawa? Zgodnie z artykułem 49 Kodeksu karnego wykonawczego sąd może podjąć decyzję o rozłożeniu grzywny na raty, jeżeli jej natychmiastowe wykonanie pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie skutki. Przepis reguluje także ramy czasowe tego rozwiązania.

  • Sąd może rozłożyć grzywnę na raty na okres nieprzekraczający 1 roku (licząc od dnia wydania pierwszego postanowienia w tym zakresie).
  • W sytuacjach szczególnych, na przykład gdy grzywna jest bardzo wysoka, raty można rozłożyć na okres nieprzekraczający 3 lat.

Jakie formalności są wymagane? Aby ubiegać się o rozłożenie grzywny na raty, konieczne jest złożenie wniosku. Należy w nim zawrzeć informacje o możliwościach finansowych skazanego, w tym jego zarobkach. Trzeba również uzasadnić, dlaczego grzywna na raty powinna mieć zastosowanie w konkretnym przypadku, uwzględniając przy tym między innymi sytuację rodzinną.

Grzywna na raty Lublin – profesjonalne sporządzenie wniosku

Aby zwiększyć szanse na to, że wniosek o rozłożenie grzywny na raty zostanie rozpatrzony pozytywnie, warto zwrócić się po pomoc do specjalisty. Nasza kancelaria, której siedzibą jest Lublin, ma bogate doświadczenie w tym zakresie. Dzięki współpracy z mecenasem Janigą skazany:

  • ma szansę ustalić, czy jego sytuacja majątkowa oraz życiowa uzasadnia rozłożenie grzywny na raty,
  • ma pewność, że złożony wniosek jest kompletny i prawidłowo wypełniony,
  • może liczyć na pomoc w złożeniu zażalenia od decyzji sądu.

Jako profesjonalny adwokat Lublin Mariusz Janiga prowadzi sprawy karne w oparciu o indywidualne podejście. Mają więc Państwo pewność, że mecenas poruszy każdy aspekt, który ma znacznie dla pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska