Sprawy o separację – Adwokat, Lublin

Prawo rodzinne umożliwia małżeństwom w kryzysie wniesienie sprawy o separację. Rozwiązanie to nie rozwiązuje małżeństwa, ale pozwala na zastanowienie się nad dalszymi jego losami i zdystansowanie się od uciążliwej codzienności w podupadającym związku. Separacja może stanowić zarówno próbę uratowania pożycia małżonków, jak i etap przejściowy na drodze rozwodowej. Za każdym razem jest to jednak trudna sytuacja dla danej pary, dlatego warto zwrócić się o pomoc do prawnika, który pomoże uporać się z niezbędnymi formalnościami i doprowadzić separację do skutku. Adwokat z Lublina Mariusz Janiga to profesjonalista z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, którego kompetencje merytoryczne i interpersonalne są na najwyższym poziomie. Klient współpracujący z kancelarią mecenasa Janigi ma zagwarantowane indywidualne i empatyczne podejście doskonale przygotowanego prawnika.

Kiedy można wnosić o separację?

Sprawy o separację, w przeciwieństwie do spraw rozwodowych, wymagają spełnienia tylko jednej przesłanki – mowa o zupełnym rozkładzie pożycia, czyli ustaniu więzi uczuciowych, fizycznych i gospodarczych. O separację mogą wnosić zarówno obie strony, jak i tylko jedna z nich, nawet gdy to ona jest wyłącznie winna rozkładowi pożycia małżeńskiego. Do dyspozycji małżonkom pozostają dwa tryby spraw o separację:

  • nieprocesowy,
  • procesowy.

Pierwszy z nich jest tańszy i można z niego skorzystać w momencie, gdy małżonkowie wspólnie się na niego decydują lub robi to jeden z małżonków za zgodą drugiego. Tryb nieprocesowy nie jest dostępny w przypadku posiadania przez małżeństwo małoletnich dzieci. Druga forma sprawy o separację jest przeznaczona dla wnioskujących, którzy wychowują małoletnie potomstwo lub ich partnerzy nie udzielili zgody na separację. W obu przypadkach kluczowa jest rola biegłego w tej materii prawnika, który pomoże wywalczyć zadowalające rozstrzygnięcie. Jeśli szukasz skutecznego prawnika, który zna się na sprawach o separację, to doskonałym wyborem jest adwokat z Lublina Mariusz Janiga.

Kompleksowa pomoc w sprawach o separację

Prawo rodzinne jest skomplikowaną dziedziną, która wymaga nie tylko doskonałej znajomości przepisów, ale i znacznych umiejętności argumentacyjnych oraz skrupulatności pozwalającej sporządzić prawidłowo wszelkie dokumenty i godnie reprezentować klienta w sądzie. Kancelaria adwokata z Lublina Mariusza Janigi pomoże obiektywnie ocenić daną sytuację oraz opracować strategię, która może przynieść korzyści jeszcze na etapie negocjacji przed sprawą sądową. Zapraszamy do kontaktu.

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska