Jazda pod Wpływem Alkoholu – Adwokat, Lublin

Jako kancelaria adwokacka Mariusza Janigi zajmujemy się różnymi sprawami z zakresu prawa karnego. Jazda po alkoholu adwokat Lublin to jeden z obszarów, w których świadczymy profesjonalną pomoc prawną. Sprawy związane z kierowaniem autem pod wpływem alkoholu wymagają od prowadzącego je prawnika dużego doświadczenia oraz praktycznych umiejętności. Adwokat Lublin Mariusz Janiga to specjalista z ponad dwudziestoletnim stażem, który w swojej karierze pomógł już wielu klientom zwracającym się o profesjonalne wsparcie w tego typu sytuacji.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej kancelarii.

Jazda pod wpływem alkoholu Lublin – o czym warto wiedzieć?

Wsiadając za kółko po spożyciu alkoholu, narażamy zarówno nasze życie, jak i osób postronnych. Wiąże się to również z licznymi konsekwencjami. Kara za jazdę po alkoholu Lublin – to, w jaki sposób kierowca zostanie ukarany, zależy przede wszystkim od tego, czy popełnił wykroczenie, czy też przestępstwo.

Prowadzenie pod wpływem alkoholu Lublin – w jakiej sytuacji mamy do czynienia z przestępstwem? Zgodnie z Kodeksem karnym, aby mówić o przestępstwie prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości, kierowca musi być w stanie, w którym:

  • zawartość alkoholu we krwi jest wyższa niż 0,5 promila lub prowadzi do stężenia, które przekracza tę wartość,
  • zawartość alkoholu w jednym decymetrze sześciennym wydychanego powietrza jest wyższa niż 0,25 mg lub prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.

Kara za jazdę pod wpływem alkoholu Lublin – osoba, która popełniła przestępstwo prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości, jest zagrożona karą w postaci grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienia wolności do lat 2. Należy wspomnieć także o innych konsekwencjach, takich jak m.in. zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych minimum na 3 lata, 10 punktów karnych czy konieczność uiszczenia świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej od 5000 złotych wzwyż.

Jazda po pijanemu Lublin – w jakich przypadkach mamy do czynienia z wykroczeniem? Wykroczenie w postaci prowadzenia samochodu w stanie po użyciu alkoholu występuje, gdy:

  • zawartość alkoholu we krwi mieści się w przedziale od 0,2 do 0,5 promila lub prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość,
  • zawartość alkoholu w jednym decymetrze sześciennym wydychanego powietrza ma wartość z przedziału od 0,1 mg do 0,25 mg lub prowadzi do stężenia, które przekracza tę wartość.

Jazda po alkoholu Lublin – tego rodzaju wykroczenie niesie za sobą różne konsekwencje. Wśród nich można wyróżnić m.in. zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do lat 3 czy mandat wynoszący 5000 zł.

Jazda pod wpływem alkoholu adwokat Lublin – fachowe wsparcie doświadczonego prawnika

Jedną ze specjalizacji naszej kancelarii adwokackiej są sprawy karne, w tym te, które dotyczą jazdy pod wpływem alkoholu. Oferujemy profesjonalną pomoc prawną w obszarach takich jak m.in.: prowadzenie pod wpływem alkoholu Lublin czy zatrzymanie prawa jazdy za alkohol Lublin.

Zachęcamy do kontaktu.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska