Rozwód bez orzekania o winie – Adwokat, Lublin

Czasem zdarza się, że mimo iż małżeństwo ulega nieodwracalnemu rozpadowi, to partnerzy chcą się rozejść w pokoju. Rozwód bez orzekania o winie Lublin to jeden z obszarów, którym zajmuje kancelaria adwokacka Mariusza Janigi. Postępowanie o rozwód bez orzekania o winie jest łatwiejsze i szybsze od tego, w którym sąd wskazuje winnego lub winnych rozpadu małżeństwa. Wiąże się z nim również nieco mniejszy bagaż emocjonalny, ponieważ na sali rozpraw nie trzeba udowadniać powodów rozwodu, ani przesłuchiwać świadków. Adwokat Lublin Mariusz Janiga, którego specjalizacją jest prawo rodzinne, prowadzi sprawy z zakresu rozwodów bez orzekania o winie. W ramach usług przygotowuje on m.in. pozew rozwodowy bez orzekania o winie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej kancelarii.

Rozwód bez orzekania o winie – szybka droga do rozejścia się małżonków

Aby rozwód bez orzekania o winie był możliwy, niezbędne są: zupełny i trwały rozkład małżeństwa, a także wspólna zgoda małżonków. Kluczowym aspektem, o jaki należy zadbać w sytuacji, gdy małżonkowie chcą się rozejść w zgodzie, jest odpowiednio przygotowany pozew rozwodowy bez orzekania o winie. Powinien go przygotować doświadczony prawnik, który zadba m.in. o jego poprawność pod względem formalnym. Adwokat z Lublina Mariusz Janiga jako prawnik z ponad dwudziestoletnim stażem stanowi gwarancję tego, że pozew o rozwód bez orzekania o winie zostanie sporządzony w profesjonalny i nienaganny sposób.

Rozwód bez orzekania o winie – ile to trwa?

Warto sobie zadać w tym momencie pytanie: rozwód bez orzekania o winie – ile trwa? Okazuje się, że jest to proces znacznie krótszy niż w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie. Niekiedy tego typu rozwód może zostać orzeczony po upływie nawet mniej niż 6 miesięcy od momentu złożenia pozwu. Często małżeństwo udaje się zakończyć już na pierwszej lub drugiej rozprawie.

Rozwód bez orzekania o winie a dzieci oraz alimenty między małżonkami

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak prezentuje się kwestia: rozwód bez orzekania o winie a dzieci. Kwestia winy lub jej braku nie ma wpływu na kształtowanie się alimentów dla małoletnich dzieci – w obu przypadkach zasady, którymi kieruje się sąd, pozostają niezmienne.

Z inną sytuacją mamy do czynienia, gdy rozważamy kwestię: rozwód bez orzekania o winie a alimenty między małżonkami. W tym przypadku wybór rozwodu bez orzekania o winie odgrywa istotną rolę, ponieważ małżonkowie mogą żądać od siebie alimentów wyłącznie jeżeli żyją w niedostatku. Co więcej, obowiązek płacenia alimentów jest ograniczony czasowo do 5 lat.

Rozwód bez orzekania o winie Lublin – nieocenione wsparcie doświadczonego prawnika

W kancelarii adwokackiej Mariusza Janigi świadczymy profesjonalne usługi prawne z zakresu prowadzenia spraw o rozwód bez orzekania o winie w Lublinie. Nasi klienci mogą liczyć na terminowość, rzetelność oraz pełne zaangażowanie w sprawę. Decydując się na skorzystanie z naszej oferty, mają Państwo pewność, że przygotowany przez nas pozew o rozwód bez orzekania o winie będzie kompletny i zgodny z wymogami formalnymi.

Zapraszamy do kontaktu.

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska