Stwierdzenie nabycia spadku na podstawie ustawy, testamentu – Adwokat, Lublin

Według polskiego prawa spadkobierca ma trzy możliwości: przyjęcie spadku wprost, przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza, a także odrzucenie spadku. Co ważne – nie zawsze dziedziczy się w trybie ustawy, czasami następuje stwierdzenie nabycia spadku na podstawie testamentu Lublin. Kancelaria adwokacka Mariusza Janigi służy kompleksowym wsparciem doradczym we wszystkich wymienionych sytuacjach. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie, nienaganne przygotowanie merytoryczne oraz praktyczne umiejętności mecenasa Janigi to gwarancja rozwiązania każdego problemu lub niejasności, z jakimi często wiążą się skomplikowane sprawy spadkowe.

Stwierdzenie nabycia spadku na podstawie testamentu Lublin – fachowe doradztwo prawne

 

Nabycie spadku na podstawie testamentu Lublin jest stosunkowo proste – pod warunkiem że inni spadkobiercy (np. ustawowi) nie zgłaszają roszczeń do przedmiotu spadku. Chociaż pozostawiony przez zmarłego testament jest dokumentem o randze wyższej od dziedziczenia w drodze ustawy, czasami ocena kręgu spadkobierców nie jest jasna. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej, gdy przedmiotem spadku jest wartościowa masa spadkowa. W naszej kancelarii mogą liczyć Państwo na indywidualne podejście do każdej sytuacji – niezależnie od tego, czy zmarły pozostawił spadek, czy dziedziczenie będzie ustawowe.

 

Nabycie spadku na podstawie ustawy Lublin – pomoc w przyjęciu i odrzuceniu spadku

Zdarza się, że zmarły nie pozostawi po sobie testamentu, czyli dokumentu umożliwiającego zarządzanie własnym majątkiem na wypadek śmierci. W takiej sytuacji mowa o dziedziczeniu ustawowym. Dziedziczenie w drodze ustawy obejmuje w pierwszej kolejności najbliższą rodzinę (dzieci i małżonka spadkodawcy). Następnie, jeśli dojdzie np. do odrzucenia spadku, uprawnionymi do przyjęcia praw i obowiązków wynikających z dziedziczenia masy spadkowej są dalsi krewni zstępni i wstępni itp. Chętnie rozwiejemy wszelkie formalności związane z przyjmowaniem i odrzucaniem spadku w drodze ustawy.

W kancelarii adwokackiej Mariusza Janigi oferujemy kompleksowe, profesjonalne usługi prawne z zakresu prowadzenia spraw związanych z przyjmowaniem i odrzucaniem spadku. Klienci naszej kancelarii mogą liczyć na profesjonalną pomoc z zakresu stwierdzenia nabycia spadku na podstawie testamentu Lublin lub nabycia spadku na podstawie ustawy Lublin. Zachęcamy do sprawdzenia pozostałych usług, jakie oferuje kancelaria adwokacka Lublin.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska