Zasiedzenie nieruchomości – Adwokat, Lublin

Zasiedzenie nieruchomości może być podstawa prawną do objęcia jej we własność. Aby jednak do tego doszło, konieczny jest upływ czasu i spełnienie kilku innych przesłanek. Czasami nie jest to jedyna z okoliczności, do jakiej może być potrzebna usługa adwokat zasiedzenie, może bowiem utrudniać uzyskanie pierwotnego prawa do nieruchomości przez inne osoby. Do grona takich można zaliczyć np. spadkobierców, lub dawnych właścicieli, którzy przez dłuższy czas nie byli obecni w kraju i po wieloletniej nieobecności zastały swoją nieruchomość zamieszkaną.

Zasiedzenie nieruchomości adwokat – fachowe wsparcie specjalisty

Pomagamy klientom w zgodnym z prawem zasiedzeniu w dobrej wierze. Według przesłanek wynikających z kodeksu cywilnego, zasiedzenie w dobrej wierze możliwe jest po upływie 20 lat użytkowania nieruchomości. Z kolei w przypadku zasiedzenia w złej wierze, musi upłynąć 30 lat, aby móc ubiegać się o prawo do jej własności. Warto również nadmienić, że wejście w posiadanie (użytkowanie) nieruchomości na podstawie umowy, która nie jest aktem notarialnym, nie upoważnia do odliczania czasu zasiedzenia. Nie ma bowiem żadnych przesłanek prawnych do roszczenia żądań własności takiej nieruchomości. W naszej kancelarii pomagamy również osobom – właścicielom nieruchomości, które zostały zasiedziane, w dobrej, czy złej wierze.

Zasiedzenie nieruchomości adwokat Lublin – porady prawne

Zasiedzenie nieruchomości i jej wykazanie przed sądem jest procesem skomplikowanym i czasochłonnym. Z pewnością wymaga fachowej wiedzy, która pomoże przejść przez ten proces sprawnie i bez większych trudności, a taką posiada adwokat. Zasiedzenie to jedna z kwestii zaliczanych do naszych specjalizacji – zapraszamy do kontaktu!

Oferujemy merytoryczną pomoc na każdym z etapu dochodzenia swoich praw lub roszczeń. Zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty usług, jakie oferuje adwokat Lublin, Mariusz Janiga.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska