Włamanie, Kradzież – Adwokat, Lublin

Kancelaria adwokacka Mariusza Janigi oferuje profesjonalną pomoc prawną z zakresu włamanie adwokat Lublin. Jako specjaliści od spraw karnych prowadzimy także m.in. postępowania związane z kradzieżami. Z naszego wsparcia korzystają zarówno poszkodowani, jak i oskarżeni w sprawach karnych. Klienci, którzy znaleźli się w tym trudnym położeniu, bardzo często wymagają ze strony prawnika nie tylko merytorycznego doradztwa, ale również empatycznego, indywidualnego podejścia. Adwokat Lublin Mariusz Janiga łączy w swojej pracy obie te cechy, dzięki czemu jego klienci wiedzą, że ich sprawą zajmuje się zaangażowany, kompetentny specjalista.

Włamanie lub kradzież adwokat Lublin – jeżeli interesują Państwa fachowe usługi prawne z tego zakresu, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej kancelarii.

Kradzież adwokat Lublin – o czym warto wiedzieć?

Jednym z pospolitszych sposobów na wejście w zatarg z prawem jest dokonanie kradzieży. Najprościej rzecz ujmując, kradzieżą określa się zabranie rzeczy ruchomej właścicielowi lub współwłaścicielowi, wbrew jego woli, w celu przywłaszczenia tej rzeczy. Co istotne, ten czyn moze zostać popełniony wyłącznie umyślnie, czyli sprawca musi mieć motywację zaboru danego przedmiotu.

Kradzież przestępstwo adwokat Lublin – czy w każdym przypadku kradzież jest rozsądzana zgodnie z kodeksem karnym? Okazuje się, że nie, ponieważ zależy to od wartości majątkowej przedmiotu, która podległa zaborowi sprawcy. Jeśli będzie ona niższa od jednej czwartej minimalnego wynagrodzenia za pracę, to osoba dopuszczająca się kradzieży będzie popełniać jedynie wykroczenie regulowane przez kodeks wykroczeń.

Włamanie adwokat Lublin – kompleksowe wsparcie na każdym etapie sprawy

Przestępstwo kradzieży adwokat Lublin – sprawy karne z zakresu kradzieży nie są jedynymi, jakimi zajmuje się kancelaria adwokacka Mariusza Janigi. Istotnym obszarem naszej działalności są także usługi z obszaru włamanie do mieszkania adwokat Lublin. Kradzież z włamaniem różni się pod względem prawnym od omawianej wcześniej kradzieży uregulowanej w art. 278 kodeksu karnego. Fundamentalną różnicą pomiędzy tymi dwoma pojęciami jest fakt, że kradzież z włamaniem jest przestępstwem niezależnie od wartości skradzionej rzeczy. Przez włamanie należy rozumieć takie zachowanie sprawcy, które ma na celu przełamanie pewnych zabezpieczeń – fizycznych lub cyfrowych. Należy przy tym zaznaczyć, że nie muszą być to skomplikowane, trudne do pokonania zabezpieczenia – wystarczy, że sygnalizują one wolę właściciela danej rzeczy, że chce on ograniczyć dostęp do niej osobom nieuprawnionym.

W naszej ofercie znajduje się również usługa włamanie bez kradzieży adwokat Lublin. Klasyfikacja takiego czynu będzie się różnić w zależności od okoliczności i może sprowadzać się do uszkodzenia mienia, wtargnięcia lub naruszenia miru domowego.

Kancelaria adwokacka Mariusza Janigi oferuje kompleksową pomoc na wszystkich etapach spraw o kradzież, kradzież z włamaniem czy włamanie bez kradzieży. Zachęcamy do kontaktu.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska