Ustanowienie drogi koniecznej – Adwokat, Lublin

Sądowe ustanowienie służebności drogi koniecznej Lublin jest procesem czasochłonnym, a bez odpowiedniego wsparcia w postaci pomocy prawnej również stresującym. Nasza kancelaria specjalizuje się w prawie cywilnym. Mamy wieloletnie, praktyczne doświadczenie w rozwiązaniu wielu problematycznych spraw związanych z ustanawianiem służebności i wyznaczaniem drogi koniecznej. Zachęcamy do konsultacji!

Ile może trwać sądowe ustanowienie służebności drogi koniecznej Lublin?

Pod warunkiem kilku przesłanek, czyli np. uregulowanego stanu prawnego nieruchomości, przez którą miałaby przebiegać droga służebna, proces jej ustalenia może trwać od około 2 do nawet 5 lat. Wyznaczenie drogi koniecznej Lublin nie zawsze jest proste. Sprawy komplikują się kiedy właściciel lub współwłaściciel nieruchomości, przez którą miałaby przebiegać droga, nie wyraża zgody na jej powstanie. W naszej kancelarii możemy reprezentować obie strony: zarówno osoby, które nie chcą, aby przez ich posesje przebiegała droga konieczna, jak i tych, którzy roszczą sobie prawo do jej wyznaczenia.

Ustanowienie drogi koniecznej Lublin. Pomoc prawna w przeprowadzeniu formalności

Wyznaczenie drogi koniecznej Lublin może mieć zastosowanie wtedy gdy, jedna z nieruchomości nie ma bezpośredniego dostępu do drogi publicznej. Problemy z dotychczasowym dostępem do drogi mogą pojawić się np. przy zmianie dotychczasowego właściciela gruntów, który wcześniej umożliwiał dojazd do posesji przez swoją działkę. Ustanowienie drogi koniecznej Lublin może być również niezbędne przy planowanej sprzedaży lub zakupie nieruchomości. Oferujemy pomoc w załatwieniu spraw formalnych i pełną opiekę prawną podczas realizacji wszelkich czynności związanych z ustanowieniem służebności.

Zapraszamy na merytoryczne konsultacje i zachęcamy do kontaktu! Ustanowienie służebności drogi koniecznej Lublin nie jest jedyną z naszych specjalizacji. Dlatego zachęcamy do sprawdzenia pełnej oferty usług, jakie oferuje adwokat Lublin, Mariusz Janiga.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska