Stalking, nękanie – Adwokat, Lublin

Kancelaria adwokacka Mariusza Janigi specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu prawa karnego, w tym z obszaru stalking Lublin. W ramach naszych usług pomagamy zarówno osobom oskarżonym o to przestępstwo, jak i osobom, które chcą walczyć o uwolnienie się od stalkera. Bardzo ważne w przypadku prowadzenia takich spraw jest nie tylko merytoryczne przygotowanie prawnika, ale także jego empatia i odpowiednie podejście do klienta. Adwokat Lublin Mariusz Janiga działa z pełnym zaangażowaniem, a dzięki pogłębionej wiedzy oraz ponad dwudziestoletniemu stażowi pracy gwarantuje fachową obsługę prawną na każdym etapie postępowania.

Potrzebują Państwo wsparcia kancelarii, która zajmuje się sprawami z zakresu uporczywe nękanie adwokat Lublin? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Stalking Lublin – co warto wiedzieć o tym przestępstwie?

Od dłuższego czasu w kodeksie karnym funkcjonuje przestępstwo określane mianem stalkingu. Jego sprawcą może zostać osoba, która dopuszcza się uporczywego nękania innej osoby lub decyduje się na podszywanie się pod nią. Co należy rozumieć przez nękanie? Jest to realizowanie działań, które powodują przykrość, wyrządzają krzywdę lub sprawiają innego rodzaju dyskomfort u osoby pokrzywdzonej. Aby można było uznać, że określone zachowania spełniają znamiona nękana, konieczne jest wystąpienie obiektywnego poczucia zagrożenia u pokrzywdzonego. Kluczową kwestię w kontekście tego zagadnienia stanowi również uporczywość. Pojedyncze działania, które mogą zostać uznane za nękanie, w praktyce nie podlegają represji karnej. Jeśli jednak zachowanie sprawcy będzie wielokrotnie się powtarzać i mimo zwracania uwagi przez pokrzywdzonego trwać przez dłuższy okres, można to uznać za stalking.

Nękanie Lublin – znamiona stalkingu wypełnia również istotne naruszenie prywatności osoby nękanej, które nie wywołuje uzasadnionego poczucia zagrożenia u osoby pokrzywdzonej, ale w znaczny sposób negatywnie wpływa np. na jej życie rodzinne czy też reputację.

Z usługi stalking adwokat Lublin korzystają również osoby, pod które ktoś się podszywa. Najczęściej ta sytuacja ma miejsce w sieci, gdzie sprawca wykorzystuje dane osobowe lub wizerunek klienta w celu wyrządzenia mu szkody o charakterze osobistym lub majątkowym.

Nękanie adwokat Lublin – profesjonalne prowadzenie spraw o stalking

Stalking stanowi bardzo duże obciążenie dla zdrowia psychicznego osoby poszkodowanej. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest skorzystanie z pomocy doświadczonego adwokata, który pomoże rozwiązać tę sytuację na drodze prawnej. Specjalnością mecenasa Mariusza Janigi jest prawo karne, w tym prowadzenie spraw o stalking. Dzięki dużemu doświadczeniu zdobytemu przez lata zajmowania się tym zagadnieniem jest on w stanie zapewnić klientom wysoką jakość obsługi prawnej i zwiększyć ich szanse na zadowalający rezultat całej sprawy.

Zapraszamy do kontaktu.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska