Sprawa o mobbing – Adwokat, Lublin

Środowisko pracy jest miejscem, w którym niestety nierzadko dochodzi do różnego rodzaju nadużyć. Sprawa o mobbing adwokat Lublin – jako kancelaria adwokacka Mariusza Janigi specjalizujemy się w tym obszarze, zapewniając naszym klientom profesjonalne doradztwo prawne. Współpracę z nami mogą podjąć zarówno osoby oskarżone o mobbing, jak i osoby, wobec których takie negatywne praktyki są stosowane. Adwokat Lublin Mariusz Janiga to doświadczony prawnik z ponad dwudziestoletnim stażem pracy, który w trakcie swojej kariery miał do czynienia z niejedną sprawą o mobbing. Nienaganne przygotowanie merytoryczne w połączeniu z dużym zaangażowaniem i indywidualnym, empatycznym podejściem do klienta sprawiają, że klienci korzystający z jego usług otrzymują nieocenione wsparcie w trudnej sytuacji, jaka ich spotkała.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej kancelarii.

Sprawy o mobbing adwokat Lublin – co warto wiedzieć?

Często zdarza się, że osoby zastanawiające się nad skorzystaniem z usługi sprawa o mobbing w pracy adwokat Lublin, nie są do końca pewne, czy w ich sytuacji można mówić o zajściu tego zjawiska. Pojęcie mobbingu jest wyjaśnione w kodeksie pracy, gdzie wskazano, że należy je rozumieć jako nieetyczne i sprzeczne z dobrymi obyczajami działania bądź zachowania skierowane przeciw pracownikowi, które przyjmują formę uporczywego i długotrwałego nękania lub zastraszania. Mobbing może mieć na celu lub może skutkować m.in. poniżeniem pracownika czy izolowaniem go od współpracowników. Co istotne, sprawcą mobbingu może być nie tylko pracodawca, ale również inny pracownik lub przełożony.

Sprawy o mobbing adwokat Lublin – jakie szanse na rekompensatę finansową ma osoba, która padła ofiarą mobbingu w pracy? Jeśli w wyniku mobbingu doszło u pracownika do rozstroju zdrowia, to ma on możliwość dochodzenia od pracodawcy zadośćuczynienia pieniężnego za krzywdę, której doznał. Należy przy tym pamiętać, że te negatywne konsekwencje mobbingu powinny być potwierdzone w sposób obiektywny przez lekarza. Warto wspomnieć również o kwestii, jaką jest sprawa o mobbing z powództwa cywilnego adwokat Lublin – w momencie, gdy mobbing nie wywołał u poszkodowanego rozstroju zdrowia osoba poszkodowana ma prawo dążyć do uzyskania zadośćuczynienia od mobbera na drodze postępowania podlegającego przepisom kodeksu cywilnego.

Sprawa o mobbing w pracy adwokat Lublin – pomoc doświadczonego prawnika

Mobbing w znaczący sposób wpływa na komfort życia osoby pokrzywdzonej, dlatego nie warto zwlekać i dobrze jest jak najszybciej skierować się do wykwalifikowanego specjalisty w celu uzyskania fachowej pomocy prawnej. W tej roli doskonale sprawdzi się adwokat Mariusz Janiga, który z powodzeniem zajmuje się takimi dziedzinami prawa jak m.in. prawo karne czy prawo cywilne.

Sprawy o mobbing adwokat Lublin – jeśli interesuje Państwa profesjonalne wsparcie kompetentnego prawnika, który ma doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw, to zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska