Spowodowanie wypadku drogowego – Adwokat, Lublin

Doświadczenie pokazuje, że często wystarczy niewielki błąd za kierownicą, aby spowodować wypadek na drodze. Usługa wypadek drogowy adwokat Lublin oferowana przez naszą kancelarię jest skierowana do osób, którym przydarzyła się taka przykra sytuacja i czekają ich prawne konsekwencje. Mecenas Mariusz Janiga posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw z zakresu, jakim jest prawo karne. Jego pogłębiona wiedza i doświadczenie sprawiają, że jest on w stanie zapewnić klientom profesjonalne wsparcie, co daje szansę na satysfakcjonujący finał sprawy.

Spowodowanie wypadku drogowego adwokat Lublin – zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej kancelarii.

Wypadek drogowy adwokat Lublin – najistotniejsze informacje

Opierając się na art. 177 Kodeksu karnego można stwierdzić, że odpowiedzialność za spowodowanie wypadku drogowego ponosi każdy, kto naruszył zasady bezpieczeństwa obowiązującego w ruchu lądowym, czego skutkiem było nieumyślne spowodowanie obrażenia ciała osoby poszkodowanej, które spowodowało naruszenie czynności narządu ciała bądź rozstrój zdrowia na okres przekraczający 7 dni.

Spowodowanie wypadku drogowego adwokat Lublin – jaka kara grozi sprawcy wypadku? Odpowiedź na to pytanie zależy od wielu czynników, ale do najistotniejszych aspektów branych pod uwagę przez sąd zalicza się konsekwencje wypadku dla osoby pokrzywdzonej. Kierowca, który spowodował lekki lub średni uszczerbek na zdrowiu u innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeśli osoba poszkodowana doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub zmarła w następstwie wypadku, to jego sprawca może zostać skazany na karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Klienci zainteresowani usługą wypadek drogowy adwokat Lublin nierzadko zastanawiają się również, jak wyglądają kary, którym podlegają kierowcy powodujący wypadek pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Sprawcy przestępstwa z art. 177 kodeksu karnego popełniający je w stanie nietrzeźwości są zagrożeni karą pozbawienia wolności do górnej granicy podwyższonej aż o połowę. Jak należy to rozumieć? Osoba, która spowodowała śmiertelny wypadek w stanie nietrzeźwości, może podlegać każe nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Spowodowanie wypadku drogowego adwokat Lublin – profesjonalna pomoc prawna w trudnej sytuacji

Usługa wypadek drogowy adwokat Lublin wymaga od świadczącego ją specjalisty doskonałej biegłości zarówno w zakresie prawa karnego, jak i drogowego. Taki poziom sprawności w tych dziedzinach wykazuje mecenas Mariusz Janiga, który oferuje fachowe wsparcie klientom oskarżonym o spowodowanie wypadku drogowego. Jako adwokat Lublin zapewnia on profesjonalną pomoc prawną na każdym etapie postępowania przygotowawczego i sądowego. W ramach swoich usług dokonuje analizy sprawy oraz sytuacji klienta, a następnie podejmuje działania, które mają na celu doprowadzenie do możliwie korzystnego zakończenia sprawy dla osoby oskarżonej.

Zachęcamy do kontaktu.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska