Oszustwo – Adwokat, Lublin

Jedną ze specjalizacji kancelarii adwokackiej Mariusza Janigi są usługi z zakresu oszustwo adwokat Lublin. Oferujemy profesjonalne wsparcie prawne zarówno osobom oskarżonym o popełnienie tego czynu, jak i pokrzywdzonym w jego efekcie. Adwokat Lublin Mariusz Janiga od ponad dwudziestu lat zajmuje się prawem karnym, w tym sprawami związanymi z oszustwami oraz wyłudzeniami. Zdobyte przez ten czas doświadczenie oraz umiejętność zastosowania wiedzy prawniczej w praktyce sprawiają, że klienci jego kancelarii mają zapewnione doradztwo i obsługę prawną na wysokim poziomie.

Jeśli szukają Państwo skutecznej pomocy z obszaru wyłudzenie adwokat Lublin, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej kancelarii.

Oszustwo adwokat Lublin – najistotniejsze informacje

Oszustwo jest przestępstwem przeciwko mieniu i zostało ono ujęte w art. 286 kodeksu karnego. Bardzo często przestępstwo oszustwa określa się również mianem wyłudzenia. Aby można było mówić o oszustwie, musi dojść do spełnienia trzech przesłanek, którymi są:

  • działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej (bez znaczenia jest jednak to, czy sprawcy udało się ją osiągnąć),
  • zamiar bezpośredni – sprawca od początku podejmowanych działań musi chcieć doprowadzić inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, przy czym nie musi być to mienie tej osoby, wystarczy, że ona nią dysponuje,
  • działanie przebiegające wedle określonego sposobu – może być to wprowadzenie w błąd osoby pokrzywdzonej, wyzyskanie jej błędu lub też wykorzystanie niezdolności takiej osoby do pojmowania realizowanych przez siebie działań).

Za oszustwo uznaje się również żądanie korzyści majątkowej za zwrot bezprawnie przejętej rzeczy – jest to tzw. oszustwo pokradzieżowe.

Wyłudzenie adwokat Lublin – jak kara grozi za oszustwo? Sprawca oszustwa podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeśli sprawa dotyczy czynu o mniejszej wadze, to osoba dopuszczająca się wyłudzenia podlega niższej karze, którą może być nawet kara grzywny. Warto również dodać, że w przypadku popełnienia oszustwa na szkodę osoby najbliższej, przestępstwo to jest ścigane dopiero po złożenie odpowiedniego wniosku przez pokrzywdzonego.

Wyłudzenie adwokat Lublin – fachowa pomoc w sprawach o oszustwo

Prawo karne to skomplikowana dziedzina, która wymaga od zajmującego się nią specjalisty dużego doświadczego i zaawansowanej wiedzy prawniczej. Mecenas Mariusz Janiga profesjonalnie pomaga osobom zainteresowanym usługami z zakresu oszustwo adwokat Lublin. Aktywnie wspiera on klientów na każdym etapie tych złożonych postępowań, zwiększając szansę na optymalne dla nich zakończenie sprawy.

Zachęcamy do kontaktu.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska