Odszkodowanie za wypadek drogowy – Adwokat, Lublin

Osoby poszkodowane w wypadku drogowym mają możliwość dochodzenia swoich praw na drodze sądowej. Odszkodowanie za wypadek drogowy adwokat Lublin to usługa, która ma na celu uzyskanie rekompensaty za poniesione straty w wyniku tego zdarzenia. Sprawy o odszkodowanie charakteryzują się dużym poziomem skomplikowania, dlatego warto powierzyć ich prowadzenie doświadczonym specjalistom. Adwokat Lublin Mariusz Janiga, którego specjalizacją jest prawo karne, od ponad 20 lat zajmuje się sprawami z zakresu zadośćuczynień oraz odszkodowań za wypadki drogowe. Dzięki zdobytemu przez ten czas doświadczeniu, a także pełnemu zaangażowaniu i nienagannej wiedzy merytorycznej jest on w stanie zapewnić swoim klientom wysoki poziom obsługi prawnej.

Zadośćuczynienie za wypadek drogowy adwokat Lublin – jeśli szukają Państwo kancelarii adwokackiej specjalizującej się w tym zakresie prawa, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Odszkodowanie za wypadek drogowy adwokat Lublin – na co może liczyć osoba poszkodowana?

Wiele osób zastanawia się nad tym, kto jest uprawniony do ubiegania się o odszkodowanie powypadkowe, a także w jaki sposób można dochodzić swoich praw w tym zakresie. Odszkodowanie z tytułu szkody poniesionej na skutek wypadku komunikacyjnego przysługuje osobom poszkodowanym, które nie były sprawcami takiego zdarzenia. Warto wspomnieć również o tym, że prawo do ubiegania się o odszkodowanie mają także najbliższe osoby ofiar śmiertelnych wypadków komunikacyjnych, np. współmałżonkowie, dzieci czy rodzice.

Z jakiego tytułu mogą dochodzić odszkodowania osoby poszkodowane w wypadku komunikacyjnym? Mają one możliwość dochodzenia odszkodowania m.in. z tytułu kosztów poniesionych na leczenie koniecznego z uwagi na obrażenia odniesione w wypadku czy wydatków związanych z naprawą pojazdu. Co istotne, celem odszkodowania jest nie tylko wyrównanie poniesionych kosztów, ale również utraconego zarobku. Poszkodowany może żądać renty od osoby zobligowanej do naprawienia szkody, jeśli stracił częściowo lub całkowicie zdolność do wykonywania pracy zarobkowej.

Korzystając z usługi odszkodowanie za wypadek drogowy adwokat Lublin w naszej kancelarii, mogą Państwo liczyć na profesjonalne doradztwo prawne na każdym etapie sprawy. Doświadczenie mecenasa Janigi w połączeniu z jego pełnym zaangażowaniem i indywidualnym podejściem pozwala na profesjonalne prowadzenie nawet bardzo skomplikowanych spraw.

Zadośćuczynienie za wypadek drogowy adwokat Lublin – fachowe wsparcie prawne

Innym obszarem, w którym działamy, jest zadośćuczynienie za wypadek drogowy adwokat Lublin. Tak jak w przypadku odszkodowań mieliśmy do czynienia ze szkodami materialnymi, tak zadośćuczynienie jest trudniejsze do wywalczenia, ponieważ dąży do wyrównania krzywdy niemajątkowej. Przykładem takiej krzywdy jest m.in. cierpienie psychiczne. Jako kancelaria adwokacka Mariusza Janigi wspieramy klientów zarówno postępowaniu dążącym do uzyskania odszkodowania, jak i zadośćuczynienia za wypadek drogowy.

Zachęcamy do kontaktu.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska