Paserstwo – Adwokat, Lublin

O paserstwo zostanie posądzona osoba, która kupi, przyjmie, pomoże w sprzedaży lub przechowa rzecz pochodzącą z innego przestępstwa, na przykład kradzieży czy przywłaszczenia. To poważne oskarżenie, za które grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiednia linia obrony w takich sprawach jest niezwykle istotna. Jeśli szukają Państwo doświadczonego, rzetelnego obrońcy w sprawie o paserstwo, zachęcamy do kontaktu z kancelarią adwokacką Mariusza Janigi. 

Paserstwo – profesjonalne prowadzenie sprawy

Paserstwo jest karane z artykułu 291 k. k. Do tego przestępstwa dochodzi, kiedy:

  • nabywamy rzecz pochodzącą z przestępstwa. Może być to zakup, ale i otrzymanie jej od innej osoby.
  • pomagamy sprzedać przedmiot pochodzący z przestępstwa, na przykład poprzez znalezienie osoby zdecydowanej na zakup.
  • przechowujemy rzecz, którą ktoś pozyskał z przestępstwa, przykładowo udostępniając miejsce.
  • pomagamy ukryć przedmiot, na przykład poprzez znalezienie kryjówki.

Przestępstwo paserstwa można podzielić na umyślne oraz nieumyślne. Paserstwo umyślne występuje, gdy osoba dokonująca czynu wie, że przedmiot pochodzi z innego przestępstwa lub czynu zabronionego. Natomiast o  nieumyślne paserstwo zostanie posądzona osoba, która nie wie, że rzecz pochodzi z przestępstwa, ale może przypuszczać, że tak jest. Sąd podczas postępowania weźmie pod uwagę okoliczności, w jakich doszło do nabycia rzeczy

Na paserstwo nieumyślne jest narażony niemal każdy. Aby nie zostać posądzonym o to przestępstwo, należy wystrzegać się korzystania z podejrzanych okazji kupna. Zaniżona cena, niestandardowe miejsce i pora złożenia oferty, niekompletny przedmiot (na przykład telefon bez pudełka, ładowarki i innych akcesoriów) powinno wzbudzić czujność. Do paserstwa dochodzi również w internecie.

Doświadczony adwokat pomoże w obronie podczas spraw o paserstwo

Oba rodzaje paserstwa są karane. Kara za paserstwo umyślne może wynosić nawet 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za nieumyślne do 2 lat. Jeśli jednak sąd uzna, że doszło do przestępstwa niższej wagi, ma prawo wymierzyć jedynie karę grzywny. Istotna jest linia obrony. Doświadczenie adwokata, umiejętność odpowiedniej interpretacji przepisów oraz przekonanie sądu do swoich racji może skutkować wymierzeniem mniejszej kary. Odpowiednią osobą do reprezentowania Państwa sprawy jest adwokat Mariusz Janiga. Niezależnie, czy sprawa dotyczy paserstwa umyślnego, czy nieumyślnego, jako kancelaria adwokacka, profesjonalnie zajmiemy się prowadzeniem postępowania.

Adwokat Lublin Mariusz Janiga prowadzi również sprawy karne, rodzinne, spadkowe. Doświadczenie, rzetelna wiedza, profesjonalne podejście do klienta, umożliwiły rozwiązanie problemów prawnych wielu osób. 

Zachęcamy do kontaktu!

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska