Otwarcie i ogłoszenie testamentu – Adwokat, Lublin

Mariusz Janiga to doświadczony adwokat od prawa spadkowego z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Jedną ze specjalizacji prowadzonej przez niego kancelarii jest przygotowywanie wniosków o otwarcie i ogłoszenie testamentów Lublin. Chętnie korzystają z tej usługi osoby zainteresowane wsparciem wykwalifikowanego prawnika. Otwarcie i ogłoszenie testamentu w Lublinie może przebiegać w merytorycznej, pełnej empatii atmosferze – zachęcamy do konsultacji w naszej kancelarii!

Otwarcie i ogłoszenie testamentu – Lublin. Na czym polega?

Według prawa, otwarcie i ogłoszenie testamentu następuje z urzędu. Instytucją odpowiedzialną za otwarcie testamentu jest sąd lub uprawniony wcześniej notariusz. Co ważne – sąd nie ma obowiązku informowania o terminie zaplanowanego otwarcia testamentu. Nie występują jednak okoliczności, które mogłyby zabronić osobom z kręgu spadkobierców i innym osobom zainteresowanym (np. ujętym w testamencie) do obecności podczas tej czynności. Otwarcie i ogłoszenie testamentu Lublin jest jednym z bardzo ważnych elementów w procesie ustalania kręgu spadkobierców. Jednak może on budzić wiele niejasności – dlatego zapraszamy na konsultacje.

Ogłoszenie testamentu, otwarcie testamentu w Lublinie – udzielamy fachowych porad prawnych

Jeżeli osoby zainteresowane ostatnią wolą testatora mają wątpliwości lub zastrzeżenia do zapisów testamentu, mogą zainicjować czynności wyjaśniające. Możliwe jest podniesienie zarzutu ważności testamentu, można również wnioskować o uznanie spadkobierców ujętych w testamencie za niegodnych dziedziczenia. W każdym z wymienionych przypadków niezbędne jest fachowe wsparcie merytoryczne doświadczonego specjalisty.

Nasza kancelaria oferuje m.in.: sporządzenie wniosku:

  • o nabycie spadku,
  • o sporządzenie spisu inwentarza,
  • o otwarcie i ogłoszenie testamentu,
  • o zabezpieczenie spadku,
  • o ustanowienie kuratora dla spadku.

Proponujemy również fachowe wsparcie merytoryczne w innych sprawach spadkowych, w tym tych, które dotyczą m.in. kwestii: wydziedziczenia, zachowku, stworzeniu spisu inwentarza czy odrzuceniu spadku. Sprawy spadkowe to jednak tylko jedna z wielu naszych specjalizacji. Kancelaria adwokacka Lublin Mariusza Janigi jest dobrym miejscem na uzyskanie pomocy prawnej w wielu rodzajach spraw.

Zapraszamy do kontaktu.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska