Działanie na szkodę spółki – Adwokat, Lublin

Kancelaria adwokacka Mariusza Janigi oferuje profesjonalne prowadzenie spraw o  działanie na szkodę spółki. Ponad 20-letnie doświadczenie w branży, wiele spraw zakończonych sukcesem, a także znajomość zagadnień prawa gospodarczego i cywilnego umożliwia adwokatowi Mariuszowi Janidze rzetelne i fachowe rozwiązanie Państwa sprawy o działalność na szkodę spółki, niezależnie od roli w postępowaniu.

Adwokat Janiga – sprawy o działanie na szkodę spółki

Sprawy związane z działalnością na szkodę spółki to wieloaspektowe postępowania. Ważny jest nie tylko sam czyn popełniony przez oskarżonego, ale i funkcjonowanie spółki, uprawnienia poszczególnych stanowisk, a także ich nadużycia. W sprawach o działanie na szkodę spółki niejednokrotnie występuje odpowiedzialność cywilna, która ma ogromne znaczenie we wspomnianych postępowaniach. Do osiągnięcia sukcesu w takich sprawach, wymagana jest również znajomość prawa i kodeksu cywilnego.

Doświadczenie oraz wiedzę adwokata Mariusza Janigi wykorzystają Państwo do profesjonalnego rozwiązania sprawy. Zajmujemy się postępowaniami na terenie województwa lubelskiego oraz Warszawy.

Prowadzimy sprawy o:

  • działanie na szkodę spółki cywilnej,
  • działanie na szkodę spółki z o.o.,
  • działanie na szkodę innych rodzajów spółek.

Podejmujemy się również postępowań, gdzie działanie wspólnika wpływa na szkodę spółki. Jeśli chcą Państwo dochodzić odszkodowania za szkodliwą działalność od swojego partnera biznesowego, zapraszamy do kontaktu. 

Profesjonalne podejście do spraw o działanie na niekorzyść spółki

Działanie na szkodę spółki reguluje artykuł 296 k. k. Dobry adwokat wie, jak użyć tego artykułu zarówno do obrony, jak i udowodnienia winy.

Za popełnione przestępstwo działania na szkodę spółki, grozi kara pozbawienia wolności i wysoka grzywna. 

Działanie na szkodę spółki i okres, po jakim wystąpi jego przedawnienie, zależny między innymi od charakteru działań, szkodliwości oraz stanowiska osoby, która dokonała przestępstwa. Każdy przypadek należy indywidualnie skonsultować z adwokatem, by wiedzieć, jakie kroki prawne można podjąć, w celu rozwiązania sprawy i ewentualnego zadośćuczynienia.

Sprawę o działanie na szkodę spółki może wytoczyć zarówno wspólnik, jak i przedstawiciel firmy, której sprawa dotyczy. W charakterze pokrzywdzonego występuje zawsze spółka, niezależnie od jej rodzaju.

Adwokat Mariusz Janiga pomoże rozwiązać sprawy o działanie na szkodę spółki przez wspólnika, jak i podejmie się obrony. Zarzut działania na szkodę spółki może dotyczyć również Ciebie. Jeśli jesteś podejrzany o popełnienie przestępstwa i zależy Ci na otrzymaniu profesjonalnej porady prawnej, skontaktuj się z kancelarią adwokacką Mariusza Janigi. 

Z naszą pomocą uda się rozwiązać problemy prawne!

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska