Sprawy o separację – Adwokat, Lublin

Prawo rodzinne umożliwia małżeństwom w kryzysie wniesienie sprawy o separację. Rozwiązanie to nie rozwiązuje małżeństwa, ale pozwala na zastanowienie się nad dalszymi jego losami i zdystansowanie się od uciążliwej codzienności w podupadającym związku. Separacja może stanowić zarówno próbę uratowania pożycia małżonków, jak i etap przejściowy na drodze rozwodowej. Za każdym razem jest to jednak trudna sytuacja dla danej pary, dlatego warto zwrócić się o pomoc do prawnika, który pomoże uporać się z niezbędnymi formalnościami i doprowadzić separację do skutku. Adwokat z Lublina Mariusz Janiga to profesjonalista z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, którego kompetencje merytoryczne i interpersonalne są na najwyższym poziomie. Klient współpracujący z kancelarią mecenasa Janigi ma zagwarantowane indywidualne i empatyczne podejście doskonale przygotowanego prawnika.

Kiedy można wnosić o separację?

Sprawy o separację, w przeciwieństwie do spraw rozwodowych, wymagają spełnienia tylko jednej przesłanki – mowa o zupełnym rozkładzie pożycia, czyli ustaniu więzi uczuciowych, fizycznych i gospodarczych. O separację mogą wnosić zarówno obie strony, jak i tylko jedna z nich, nawet gdy to ona jest wyłącznie winna rozkładowi pożycia małżeńskiego. Do dyspozycji małżonkom pozostają dwa tryby spraw o separację:

  • nieprocesowy,
  • procesowy.

Pierwszy z nich jest tańszy i można z niego skorzystać w momencie, gdy małżonkowie wspólnie się na niego decydują lub robi to jeden z małżonków za zgodą drugiego. Tryb nieprocesowy nie jest dostępny w przypadku posiadania przez małżeństwo małoletnich dzieci. Druga forma sprawy o separację jest przeznaczona dla wnioskujących, którzy wychowują małoletnie potomstwo lub ich partnerzy nie udzielili zgody na separację. W obu przypadkach kluczowa jest rola biegłego w tej materii prawnika, który pomoże wywalczyć zadowalające rozstrzygnięcie. Jeśli szukasz skutecznego prawnika, który zna się na sprawach o separację, to doskonałym wyborem jest adwokat z Lublina Mariusz Janiga.

Kompleksowa pomoc w sprawach o separację

Prawo rodzinne jest skomplikowaną dziedziną, która wymaga nie tylko doskonałej znajomości przepisów, ale i znacznych umiejętności argumentacyjnych oraz skrupulatności pozwalającej sporządzić prawidłowo wszelkie dokumenty i godnie reprezentować klienta w sądzie. Kancelaria adwokata z Lublina Mariusza Janigi pomoże obiektywnie ocenić daną sytuację oraz opracować strategię, która może przynieść korzyści jeszcze na etapie negocjacji przed sprawą sądową. Zapraszamy do kontaktu.

Kancelaria prawna specjalizująca się w sprawach rodzinnych, spadkowych, cywilnych, karnych, administracyjnych oraz z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.


Oceny
Adwokat Lublin
5
Średnia ocen Google 4.9 na podstawie 107 opinii

Adwokatura Polska
Adwokat Mariusz Janiga
Adwokat Mariusz Janiga
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: adw.mariusz.janiga@wp.pl

Poniedziałek – Piątek: 8-16
Sobota: nieczynne

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000

Tanio