Separacja

Separacja to rozwiązanie, po jakie sięga wiele małżeństw z Warszawy, które zmagają się z kryzysem w związku. Nie prowadzi ono bezpośrednio do zakończenia relacji małżeńskiej, a umożliwia spojrzenie na nią z dystansu i przemyślenie tego, czy można wspólnymi siłami powrócić na właściwe tory. Pary decydujące się na separację mogą wykorzystać jako okazję do naprawy małżeństwa lub jako stadium przejściowe drogi rozwodowej.

Kryzys małżeński, który prowadzi do podjęcia decyzji o separacji, jest często wyniszczający dla obu małżonków. W tej sytuacji przydatna jest pomoc doświadczonego prawnika, który pomoże dopilnować koniecznych formalności i sprawić, aby separacja stała się faktem. Adwokat z Warszawy Mariusz Janiga od ponad dwudziestu lat zajmuje się sprawami z obszaru prawa rodzinnego, w tym sprawami o separację. Jego nienaganne przygotowanie merytoryczne oraz indywidualne podejście stanowią gwarancję pomocy prawnej spełniającej najwyższe standardy. Dzięki temu klient wie, że współpracuje z kompetentnym specjalistą, który pomoże mu osiągnąć założony cel.

Separacja w Warszawie – w jakich przypadkach jest możliwa?

Istnieje wyłącznie jedna przesłanka, która jest konieczna, aby móc wnieść sprawę o separację. Jest to zupełny rozkład pożycia – termin ten oznacza ustanie więzi uczuciowych, fizycznych oraz gospodarczych między małżonkami. Co istotne, wniosek o separacje może zostać wniesiony zarówno przez obie strony, jak i przez jednego z partnerów. Możliwość ta jest dostępna także wtedy, gdy osoba wnosząca o separację jest wyłącznym winowajcą rozkładu pożycia małżeńskiego.

Małżeństwa zainteresowane separacją w Warszawie lub innym mieście mogą zdecydować się na sprawę w jednym z dwóch trybów – nieprocesowym lub procesowym. Tryb nieprocesowy wiąże się z polubownością – wykorzystuje się go, gdy para wspólnie postanawia złożyć wniosek o separację lub gdy dokonuje tego jeden z partnerów po uzyskaniu zgody drugiego. Jest to wariant tańszy i dostępny wyłącznie, jeśli małżeństwo nie posiada małoletniego potomstwa.

Sprawa o separację w trybie procesowym to natomiast rozwiązanie wybierane w momencie, gdy para posiada małoletnie dzieci lub gdy jeden z partnerów nie wyraził zgody na separację. W takich sytuacjach niezbędne jest zaangażowanie w sprawę doświadczonego prawnika, który poprowadzi ją tak, aby uzyskać satysfakcjonujące rozstrzygnięcie. Odpowiednim wyborem dla osób, którym zależy na tym, aby separacja doszła do skutku, jest adwokat z Warszawy Mariusz Janiga.

Profesjonalne usługi prawne w zakresie spraw o separację w Warszawie

Separacja jest ważnym krokiem w życiu małżeństwa, które trawi kryzys. Dzięki niej istnieje szansa, że obie strony zrozumieją, jakie błędy popełniły, a związek uda się naprawić. Niekiedy jednak jest to jedynie jeden z kroków, które prowadzą nieuchronnie w stronę rozwodu. Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji jest klient, którego interesuje separacja, reprezentujący go adwokat z Warszawy Mariusz Janiga pomoże ustalić optymalną strategię działania umożliwiającą korzystne rozstrzygnięcie sprawy. Zapraszamy do kontaktu.

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska