Rozbój – Adwokat, Lublin

Kancelaria adwokacka Mariusza Janigi prowadzi różne sprawy z zakresu prawa karnego. Rozbój Lublin to jeden z typów spraw, w przypadku których oferujemy nasze fachowe wsparcie. Mecenas Janiga to adwokat z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, posiadający ugruntowaną wiedzę merytoryczną oraz praktyczne umiejętności umożliwiające niesienie skutecznej pomocy klientom. Mogą oni liczyć na profesjonalne doradztwo prawne zarówno na etapie postępowania przygotowawczego, jak i sądowego. Osoby korzystające z usług kancelarii mają zapewnioną pomoc w pełni zaangażowanego, empatycznego i kompetentnego specjalisty, który prowadził już w swojej karierze zawodowej sprawy z obszaru rozbój Lublin.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Rozbój adwokat Lublin – istotne informacje

Mianem rozboju określa się przestępstwo, które zostało spenalizowane w kodeksie karnym. Jest ono uregulowane w art. 280 kodeksu karnego. Rozbój to specjalny typ przestępstwa kradzieży, który polega na zaborze mienia z zastosowaniem przemocy wobec właściciela, groźby natychmiastowego użycia przemocy bądź doprowadzenia osoby do stanu nieprzytomności lub bezbronności. Rozbój z kradzieżą Lublin – istotną kwestią jest to, że do zajścia rozboju dochodzi również w sytuacji, gdy osoba pokrzywdzona sama oddaje sprawcy przedmiot pod wpływem groźby zastosowania przemocy. Jaka kara grozi za to przestępstwo? Sprawcy może zostać wymierzona kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Rozbój z kradzieżą adwokat Lublin – kancelaria adwokacka Mariusza Janigi zajmuje się również sprawami o rozbój kwalifikowany. Czym charakteryzuje się to przestępstwo? Jest to rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którym może być np. broń palna lub nóż. Warto zaznaczyć, że również współdziałanie z inną osobą korzystającą z takiego przedmiotu jest uznawane za rozbój kwalifikowany. Kara za to przestępstwo jest surowsza – sprawcy grozi od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Rozbój z kradzieżą adwokat Lublin – fachowe wsparcie doświadczonego specjalisty

Sprawy karne wymagają od specjalizującego się w nich prawnika indywidualnego podejścia oraz pełnego zaangażowania. Adwokat Lublin Mariusz Janiga od wielu lat pomaga klientom w sprawach z tego obszaru. Na jego wsparcie mogą liczyć zarówno osoby oskarżone o dokonanie rozboju, jak i osoby pokrzywdzone w wyniku takiego incydentu. Rozbój adwokat Lublin – wiedza, duże doświadczenie i umiejętności mecenasa Janigi zwiększają szansę jego klientów na osiągnięcie satysfakcjonującego finału sprawy.

Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska