Kradzież tożsamości – Adwokat, Lublin

Rozwój technologiczny i postępująca cyfryzacja sprawiają, że coraz więcej osób pada ofiarą kradzieży tożsamości. Kradzież tożsamości adwokat Lublin to usługa, w ramach której kancelaria adwokacka Mariusza Janigi zapewnia klientom profesjonalne wsparcie prawne w sprawach z tego zakresu. Współpracujące z nami osoby mogą liczyć m.in. na nienaganne przygotowanie merytoryczne, duże zaangażowanie na każdym etapie sprawy oraz reprezentację na sali sądowej. Bardzo istotne jest również to, że adwokat Lublin Mariusz Janiga wykazuje się empatią i indywidualnym podejściem do każdego klienta, co ma szczególną wagę w obliczu ciężaru gatunkowego spraw o kradzież tożsamości.

Kradzież tożsamości dowód osobisty adwokat Lublin – jeśli szukają Państwo specjalistycznego wsparcia z tego obszaru, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej kancelarii.

Co oznacza pojęcie kradzieży tożsamości?

Kradzież tożsamości jest uregulowana przez prawo karne – wskazuje ono, że sprawcą tego przestępstwa jest osoba, która podszywa się pod inną osobą i wykorzystuje jej wizerunek, inne jej dane osobowe lub inne dane, za pomocą których jest ona publicznie identyfikowana, mając na na celu wyrządzenie ofiarze przestępstwa szkody majątkowej lub osobistej. Aby ścigać za kradzież tożsamości, niezbędny jest wniosek pokrzywdzonego, przy czym to przestępstwo można popełnić wyłącznie umyślnie na szkodę istniejącej osoby fizycznej. Za ten czyn sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Do wystąpienia kradzieży tożsamości niezbędne jest łączne wystąpienie kilku przesłanek. Pierwszą z nich jest sytuacja, w której ktoś się podszywa, czyli podaje za osobę, którą faktycznie nie jest. Drugą przesłanką jest wykorzystanie wizerunku, a także innych cech umożliwiających identyfikację danej osoby. Ostatnim aspektem, którego nie może zabraknąć, jest skutek kradzieży tożsamości w postaci doznania przez jej ofiarę szkody majątkowej lub osobistej.

Kradzież tożsamości adwokat Lublin – sprawna pomoc w odzyskaniu spokoju

Na początku należy zaznaczyć, że osoby, które padły ofiarą tego przestępstwa, powinny jak najszybciej zgłosić się po wsparcie prawne. Pozwoli to nie tylko na wykrycie sprawcy, ale także na redukcję postępujących strat i szkód. Jako kancelaria adwokacka Mariusza Janigi zapewniamy klientom fachową pomoc w sprawach o kradzieżą tożsamości. W naszej ofercie znajdują się takie usługi z takich obszarów jak m.in.:

  • ochrona tożsamości w Internecie adwokat Lublin,
  • kradzież tożsamości w Internecie adwokat Lublin,
  • kradzież danych z dowodu osobistego adwokat Lublin

Nasi klienci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie doświadczonego specjalisty na wszystkich etapach sprawy związanej z kradzieżą tożsamości. Pierwszym podejmowanym przez nas krokiem jest realizacja szeregu działań, które mają na celu ochronę interesów osoby pokrzywdzonej. W dalszej kolejności kontaktujemy się z organami ścigania a następnie na kontakcie z organami ścigania, aby do wykrycia sprawcy przestępstwa.

Zachęcamy do kontaktu.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska