Przywłaszczenie mienia – Adwokat, Lublin

Przywłaszczenie mienia to zatrzymanie i rozporządzanie cudzą własnością, którą pozyskało się legalnie. Przestępstwo wystąpi, gdy sprawca, pomimo obowiązku zwrotu pożyczonego przedmiotu, nie chce zwrócić rzeczy. Jeśli nie wiedzą Państwo, co robić w sytuacji, kiedy ktoś pożyczył pieniądze, samochód, telefon lub inną cenną rzecz i nie ma zamiaru jej oddać, zachęcamy do kontaktu z kancelarią Mariusza Janigi. Wykorzystamy wiedze, doświadczenie i znajomość prawa do poprowadzenia sprawy. Pomożemy odzyskać przywłaszczone mienie. 

Sprawa o przywłaszczenie mienia – pomoc doświadczonego adwokata

Sprawa o przywłaszczenie mienia prowadzona jest na podstawie art. 284 k. k. Aby jednak przywłaszczenie mienia mogło być traktowane jak przestępstwo, wartość przywłaszczonego przedmiotu musi przekraczać 500 złotych. Poniżej tej kwoty, czyn traktowany jest jak wykroczenie. 

Kodeks karny wyjaśnia przywłaszczenie mienia w sposób nieskomplikowany. Jednak spawy dotyczące tego przestępstwa, często są złożone. Niejednokrotnie wymagają udowodnienia, że sprawca nie miał zamiaru oddać rzeczy. Nieoceniona jest pomoc adwokata w takich postępowaniach. Jeśli nie wiesz, jak dochodzić swoich praw i starać się o odzyskanie mienia, skontaktuj się z kancelarią adwokacką Mariusza Janigi. Wyróżnia nas profesjonalne podejście do klienta i jego problemów prawnych. Każdą sprawę traktujemy indywidualnie, więc masz pewność, że nie zostaniesz sam podczas postępowania.

Doprowadzimy Twoją sprawę o przywłaszczenie mienia do końca

Utracenie mienia przez osobę poszkodowaną jest nieprzyjemną sytuacją. Jeśli wydaje się, że nie uda się odzyskać przywłaszczonych przedmiotów lub nie warto walczyć o zwrot, ro ogromny błąd! Zawsze warto zgłosić sprawę odpowiednim organom ścigania i spróbować ukarać sprawcę. 

Co grozi za przywłaszczenie mienia? Zgodnie z kodeksem karnym za przywłaszczenie może grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności. Wymiar kary zależy od wartości przedmiotu, sytuacji, w której wystąpiło przywłaszczenie i wielu innych czynników. 

Kara za przywłaszczenie mienia nie musi jednak aż tak dotkliwa. W wyjątkowych sytuacjach sąd może odstąpić całkowicie od jej wymierzenia. Jeśli jesteś oskarżony o przywłaszczenie, zdecyduj się na pomoc prawną kancelarii adwokackiej Mariusza Janigi. Pomożemy Ci w Twoich problemach prawnych.

Przywłaszczenie cudzego mienia jest przestępstwem ściganym z urzędu. Jednak jeśli sprawcą jest najbliższa osoba, postępowanie rozpocznie się dopiero w momencie złożenia wniosku. 

Adwokat Lublin Mariusz Janiga pomoże Państwu rozwiązać również sprawy karne, spadkowe czy rodzinne. 

Zachęcamy do kontaktu.

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska