Podział majątku

Rozwody wiążą się z wieloma różnymi kwestiami – jedną z nich jest podział majątku dorobkowego małżonków. Mieszkańcy Warszawy, którzy potrzebują pomocy prawnej w tego typu kwestiach, mogą skorzystać z usług adwokata Mariusza Janigi. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie, wysokie kwalifikacje i umiejętności nabyte poprzez praktykę to czynniki, które sprawiają, że klienci jego kancelarii mają pewność, że ich sprawami zajmuje się kompetentny specjalista. Wsparcie adwokata Janigi daje dużą szansę na to, że podział majątku przebiegnie w sposób korzystny dla klienta.

Renomowany adwokat zajmujący się sprawami podziału majątku w Warszawie

Dobry adwokat od podziału majątku w Warszawie powinien być nie tylko nienagannie przygotowany i terminowy, ale również posiadać odpowiedni poziom empatii. Sprawy tego typu są bowiem dużym obciążeniem psychicznym dla klientów, którzy potrzebują zarówno wsparcia merytorycznego, jak i zrozumienia ze strony specjalisty. Adwokat Mariusz Janiga indywidualnie podchodzi do każdej sprawy o podział majątku w Warszawie i na bieżąco informuje swoich klientów o podejmowanych działaniach. Dzięki temu łatwiej jest im poradzić sobie z tą trudną sytuacją oraz formalnościami związanymi z procedurą podziału majątku.

W jakich przypadkach może dojść do nierównego podziału majątku?

Zanim do sprawy o podział majątku zostanie zaangażowany prawnik z Warszawy, warto poznać reguły prawne obowiązujące w tym obszarze. Podstawowym założeniem wynikającym z Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego jest równość udziału małżonków w majątku dorobkowym. Istnieją jednak inne możliwości podziału majątku – do tego, aby mogły mieć one zastosowanie, niezbędne jest jednak wystąpienie konkretnych przesłanek.

Jakie przesłanki sprawiają, że podział majątku w Warszawie przebiega nierówno? Pierwszą z nich jest uporczywy i rażący brak przyczyniania się do powstania wspólnego mienia przez jednego z małżonków, mimo tego, że miał siły lub możliwości, aby to czynić. Co istotne, nie sprowadza się to wprost do kwestii zarobków, dzięki czemu partner zarabiający mniej nie stoi na straconej pozycji. W kontekście przyczynienia się do powstania majątku wspólnego ocenia się także między innymi takie aspekty jak praca poświęcona na wychowanie dzieci i zajmowanie się domem.

Sąd rozstrzygając w sprawie o nierówny podział majątku, bierze pod uwagę również ewentualne zaistnienie istotnych powodów, które usprawiedliwiają taką decyzję. Są nimi zazwyczaj okoliczności powodujące to, że równy podział byłby nieetyczny. Wśród nich wyróżnia się najczęściej:

  • rażącą rozrzutność,
  • wieloletnią separację,
  • przewlekłą bierność zawodową,
  • trwonienie majątku w wyniku nałogów takich jak hazard, a także uzależnienie od alkoholu oraz narkomania.

Decyzja o tym, jak interpretować zaistniałe okoliczności, zależy od sądu, który podejmuje ją w oparciu o zebrany materiał dowodowy.

Fachowa pomoc prawna w sprawach o podział majątku w Warszawie

Sprawa o nierówny podział majątku to skomplikowane zagadnienie prawne, dlatego osoba decydująca się na wniesienie o niego do sądu powinna skorzystać ze wsparcia doświadczonego adwokata. To na wnoszącym ciąży bowiem obowiązek udowodnienia przesłanek umożliwiających nierówny podział majątku. Kluczem do sukcesu jest więc w tym przypadku zaangażowanie w sprawę kompetentnego prawnika. W tej roli idealnie sprawdzi się mecenas Mariusz Janiga z Warszawy, który stanowi gwarancję profesjonalnego i skutecznego poprowadzenia tego typu sprawy. Zapraszamy do kontaktu.

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska