Odwołanie od wypowiedzenia zmieniającego stosunek pracy – Adwokat, Lublin

Odwołanie od wypowiedzenia zmieniającego stosunek pracy jest czasami kluczowe dla przebiegu dalszej kariery zawodowej, a także ma wpływ na kwestie ekonomiczne. Do jednych ze specjalizacji kancelarii adwokackiej Mariusza Janigi zaliczane jest prawo pracy. Adwokat Lublin Mariusz Janiga to doświadczony prawnik z ponad dwudziestoletnim stażem w branży. Nienaganne przygotowanie merytoryczne, a także dogłębna znajomość przepisów prawa pracy sprawiają, że korzystając z naszych usług, zwiększają Państwo swoje szanse na satysfakcjonujący przebieg sprawy – niezależnie od strony, którą Państwo reprezentują (pracownik, pracodawca).

Zachęcamy do skorzystania z naszego wsparcia!

Odwołanie od wypowiedzenia zmieniającego stosunek pracy – adwokat Mariusz Janiga

Wypowiedzenie zmieniające jest oświadczeniem woli pracodawcy. Z wykorzystaniem ww. pracodawca ma prawo wypowiedzieć pracownikowi dotychczasowe warunki pracy i w ich miejsce wprowadzić nowe. Niestety z doświadczenia wiemy, że takie zmiany nie zawsze są korzystne. Pracownik może nie wyrazić zgody na wypowiedzenie zmieniające. Ma wówczas prawo złożyć odwołanie od wypowiedzenia zmieniającego stosunek pracy – adwokat z Lublina Mariusz Janiga oferuje pełne wsparcie merytoryczne w jego prawidłowym przygotowaniu.

Ile dni na odwołanie od wypowiedzenia zmieniającego stosunek pracy?

Osoba, która otrzymała tzw. wypowiedzenie zmieniające, może się od niego odwołać, składając odpowiednie pismo do sądu pracy. Zachowanie terminu w tej kwestii jest niezwykle ważne – pracownik ma na to 21 dni. Okoliczności, które mogą być uzasadnieniem dla złożenia odwołania i uznania wypowiedzenia za nieskuteczne to na przykład:

  • wypowiedzenie zmieniające jest niezgodne z prawem,
  • wypowiedzenie zmieniające jest nieuzasadnione.

Po skutecznym złożeniu odwołania, sąd rozpatrzy sprawę. W jej przebiegu mogą pojawić się nowe okoliczności i wątki wymagające wyjaśnienia. Dlatego warto zadbać o profesjonalne wsparcie merytoryczne adwokata.

Prawo pracy to dziedzina, która wymaga doświadczenia i ścisłej wiedzy prawniczej z tego obszaru. Mecenas Mariusz Janiga od ponad 20 lat świadczy usługi z zakresu prawa pracy i dziedzin pokrewnych. Duże branżowe doświadczenie i indywidualne podejście do każdej sprawy sprawiają, że wybierając konsultację w naszej kancelarii, zwiększają Państwo szansę na pozytywnie zakończenie sprawy.

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu!

Pełen zakres usług

Adwokat Mariusz Janiga
Kancelaria Adwokacka Lublin
20-023 Lublin, ul. Chopina 14/55

tel: 691 507 821
e-mail: [email protected]

Poniedziałek – Piątek: 8-19
Sobota: 9-17

Numer konta bankowego:
75 1940 1076 4894 9928 0000 0000Adwokatura Polska